Partnerzy serwisu:

ŁKA rozszerza wspólny bilet w Łodzi o jednorazówki

Witold Urbanowicz 25.10.2016

ŁKA rozszerza wspólny bilet w Łodzi o jednorazówki
Fot. Kasper Fiszer
Władze Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej zapowiadają rozszerzenie integracji biletowej na terenie Łodzi. Od nowego roku pociągami ŁKA będzie można podróżować z biletem jednorazowym MPK-Łódź. – Ma to na celu przyciągnięcie mieszkańca Łodzi do pociągu – zapowiada Andrzej Wasilewski, szef ŁKA.
W tej chwili Łódzka Kolej Aglomeracyjna oferuje już tzw. Wspólny Bilet Aglomeracyjny (WBA), będący zintegrowaną ofertą taryfową, łączącą pociągi PR i ŁKA oraz komunikację miejską w Łodzi, Pabianicach, Zgierzu, Łasku, Zduńskiej Woli, Sieradzu, Strykowie, Głownie i Łowiczu. Dzięki WBA pasażerowie korzystający z różnych środków transportu mogą odbyć podróże taniej.

Rozwiązanie łódzkie różni się nieco od występującego w aglomeracji warszawskiej, w które pasażerowie z biletami okresowymi Zarządu Transportu Miejskiego mogą bez żadnych dopłat korzystać z pociągów Kolei Mazowieckich (w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej obowiązuje pełna taryfa ZTM). Przykładowo w Łodzi w strefie miejskiej WBA jest droższy o 2 zł względem imiennego biletu sieciowego MPK-Łódź.

Podczas Kongresu Transportu Publicznego władze ŁKA zdradziły, że integracja biletowa w Łodzi zostanie pogłębiona. – W pociągach ŁKA od 1 stycznia będą honorowane bilety jednorazowe komunikacji miejskiej w Łodzi – zdradził Andrzej Wasilewski, szef Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. – Na razie bardzo ciężko jest, by mieszkaniec Łodzi wsiadł do pociągu. Myślimy, że tym ruchem razem z miastem przyciągniemy mieszkańców do pociągu – podkreślał Wasilewski.

ŁKA już honorowała wszystkie bilety z taryfy MPK na odcinku Łódź Żabieniec – Łódź Kaliska – Łódź Widzew. Było to jednak rozwiązanie tymczasowe, obowiązujące w okresie od kwietnia do końca sierpnia 2015 r. w czasie największych utrudnień komunikacyjnych związanych z przebudową Trasy W-Z w Łodzi. ŁKA uruchomiła też cztery dodatkowe pary pociągów miejskich na tej trasie.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
KTP 2016
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony