Partnerzy serwisu:

Lizbona kupuje 15 nowych tramwajów i 30 elektrobusów

Witold Urbanowicz 21.04.2021

Lizbona kupuje 15 nowych tramwajów i 30 elektrobusów
mat. Carris
Lizbona podpisała w środę 21 kwietnia umowę na dostawy 15 tramwajów pięcioczłonowych. Ruszył też przetarg na zakup 30 elektrobusów i 16 podwójnych stacji ładowania.
Pięcioczłonowe pojazdy dostarczy firma CAF. 28,5-metrowe tramwaje pomieszczą 221 pasażerów Podwoją one obsługę linii 15E z Cais Sodre w kierunku Belem. Pojady będą mogły rozwijać prędkość do 70 km/h. Zostaną wyposażone w akumulatory umożliwiające jazdę autonomiczną.

Pierwsze tramwaje przyjadą w ciągu 22 miesięcy, a pozostałe – w ciągu kolejnych dziewięciu miesięcy. Koszt zakupu to 43 mln euro.

Jednocześnie rano uroczyście uruchomiono przetarg na zakup 30 elektrobusów z 16 stacjami ładowania. Wartość inwestycji to ok. 60 mln euro. Pierwszy autobus elektryczny ma zostać dostarczony w listopadzie tego roku, a pozostałe w 2022 r.

Firma transportowa Carris, która obsługuje autobusy i tramwaje, cztery lata temu przeszła pod kontrolę miasta. – Komunalizacja Carrisa to historia sukcesu. Zrobiliśmy to inaczej i zrobiliśmy to lepiej – powiedział Fernando Medina, burmistrz Lizbony.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony