Partnerzy serwisu:

Lista zarządców infrastruktury powiększy się o trójmiejską PKM

Jakub Madrjas 18.06.2015

Lista zarządców infrastruktury powiększy się o trójmiejską PKM
PKMfot. PKM
Trójmiejska PKM, której budowa właśnie się zakończyła, wkrótce zostanie wpisana na listę zarządców infrastruktury. Obecnie, obok największego, jakim jest PKP PLK, na liście znajduje się 9 innych podmiotów.
– Pomorska Kolej Metropolitalna SA zamierza rozpocząć działalność jako zarządca infrastruktury, ale nie posiada jeszcze autoryzacji bezpieczeństwa, którą wydaje Prezes Urzędu Transportu Kolejowego. Postępowanie w tej sprawie jest obecnie prowadzone – informuje Sławomir Sadowski, rzecznik prasowy UTK.

Zgodnie z zapowiedziami, pierwsze pociągi na linii PKM mają wyruszyć na trasę 1 września. Operatorem będzie tam SKM Trójmiasto, w efekcie złożenia nakorzystniejszej oferty w przetargu, który dotyczył wykonywania przewozów na PKM. Pierwsze spalinowe zespoły trakcyjne dedykowane dla linii dojechały do Gdańska na początku czerwca. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Czy o zarządzanie liniami kolejowymi w Polsce starają się obecnie, poza PKM, inne podmioty?

– Na dzień dzisiejszy w zakresie wydania nowej autoryzacji w Urzędzie Transportu Kolejowego procedowany jest wyłącznie wniosek Pomorskiej Kolei Metropolitalnej – powiedział Sławomir Sadowski.

Co jest warunkiem wydania autoryzacji bezpieczeństwa? Jakie firmy w Polsce obecnie zarejestrowane są jako zarządcy infrastruktury? Czytaj na portalu MONITOR
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pomorska Kolej Metropolitalna
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony