Partnerzy serwisu:

Lipno kupuje autobusy dla transportu na terenie powiatu

Jakub Dybalski 29.03.2016

Lipno kupuje autobusy dla transportu na terenie powiatu
wnętrze minibusafot. Lukas 3z, lic. GFDL
Czternaście minibusów i dwa autobusy planuje kupić tej wiosny starostwo powiatowe w Lipnie. To tabor potrzebny do uruchomienia tam publicznego transportu. Pojazdy powinny trafić do Li8pna do końca listopada.
Lipno, jak każdy powiat, zgodnie z ustawą musi od przyszłego roku organizować na swoim terenie transport publiczny. Zgodnie z tamtejszym planem transportowym w powiecie powstanie samorządowy zakład budżetowy powołany właśnie do tego celu. By przewoźnik z Lipna miał czym jeździć, ogłoszono przetarg na szesnaście pojazdów. Zamawiający czeka na oferty do 4 maja.

Zamówienie podzielono aż na pięć części. Pierwsza dotyczy czterech minibusów które Lipno kupi. Pozostałe dziesięć minibusów i dwa autobusy (w części drugiej zamówienia chodzi o dwa minibusy, w częściach trzeciej i czwartej – po cztery, a w część piąta dotyczy dwóch autobusów) trafią tam na zasadzie leasingu operacyjnego, zaplanowanego na 60 miesięcy. Zamawiający wpłaci 59 równych rat i zakłada możliwość wykupu pojazdów po tym okresie za 1 proc. ceny leasingowej. Lipno zastrzega sobie jednocześnie możliwość wykupu pojazdów po trzech latach, ale też przedłużenie okresu leasingu o 12 miesięcy.

Wszystkie autobusy muszą być fabrycznie nowe, czyli wyprodukowane w 2016 r. i nie mogą być prototypami. Muszą spełniać normę emisji spalin Euro 6. Zamawiający nie wskazuje ich długości, określa jedynie ich pojemność. Minibusy z części od pierwszej do czwartej muszą posiadać minimum 20 miejsc siedzących łącznie z kierowcą i jedne drzwi umieszczone przy stanowisku kierowcy (oraz tyle drzwi dwuskrzydłowe). Dwa autobusy w ostatniej części zamówienia muszą pomieścić minimum 15 pasażerów na miejscach siedzących plus kierowcę oraz co najmniej 25 pasażerów stojących i mieć dwoje drzwi.

Od oferentów wymagane jest doświadczenie w postaci zrealizowania podobnej wielkości dostawy (w odniesieniu do każdej części z osobna) w ciągu ostatnich trzech lat. W dokumentach przetargowych wskazano, że zrealizowane już zamówienia nie mogły opiewać na sumę niższą niż 900 tys. zł (część pierwsza), 500 tys. zł (druga), 1 mln zł (trzecia i czwarta), oraz 700 tys. (piąta).

O rozstrzygnięciu przetargu w 92 proc. zdecyduje cena. Pozostałe punkty będzie można otrzymać za dodatkowe miejsca stojące (po 2 punkty za każde dodatkowe miejsce, przy czym 4 i więcej miejsc będzie oznaczało maksymalną liczbę 8 punktów w tym, pozacenowym, kryterium).

Termin dostaw pojazdów we wszystkich pięciu częściach zamówienia określono na 30 listopada.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony