Partnerzy serwisu:

Legnica: Od listopada drożej za komunikację. Bez bezpłatnych przejazdów dla uczniów

Witold Urbanowicz 29.09.2020

Legnica: Od listopada drożej za komunikację. Bez bezpłatnych przejazdów dla uczniów
fot. MOs810, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Rada Miasta w Legnicy przyjęła wczoraj (28 września) propozycje zmian w taryfie komunikacji miejskiej. Bilety zdrożeją od 1 listopada. Ponadto zlikwidowano bezpłatne przejazdy dla młodzieży i osób po 65. roku życia.
Zmiany w taryfie wejdą w życie od 1 listopada. Bilet jednorazowy normalny zdrożeje z 3 zł do 3,60 Zł, jednorazowy ulgowy z 1,50 zł do 1,80 zł. Bez zmian pozostanie cena biletu rodzinnego (2 zł), przysługującego posiadaczom Karty Dużej Rodziny.

Znikną tez wprowadzone od marca zeszłego roku bezpłatne przejazdu dla uczniów legnickich szkół i osób powyżej 65. roku życia. W zamian władze miasta proponują imienny „bilet legnickiego ucznia”; za 40 zł miesięcznie, 80 zł za 90 dni i 150 zł za 180 dni. Wprowadzony zostanie też „bilet dla seniora” dla osób między 65. a 70. rokiem życia.

Legnica zachęca do korzystania z biletów okresowych. Bilet normalny imienny na jeden miesiąc na wszystkie linie będzie kosztować niezmiennie 100 zł, a ulgowy – 50 zł. Posiadacze Karty Dużej Rodziny za bilet zapłacą 30 zł.

Legnica „optymalizację” tłumaczy podobnie jak inne miasta. Samorząd wskazuje wzrost kosztów pracy, energii, części zamiennych i spadek dochodów, spowodowany przez koronawirusa. Jak podkreśla miasto, do tej pory bilety pokrywały ok. 16% kosztów komunikacji. „Ta uchwała ma właśnie też na celu zmniejszenie wydatków miasta poprzez większą partycypację użytkowników w kosztach komunikacji” – przekonuje Ratusz.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Polityka taryfowa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony