Partnerzy serwisu:

Legionowo. Wykonawca Centrum Komunikacyjnego wyrzucony

Jakub Madrjas 06.10.2014

Legionowo. Wykonawca Centrum Komunikacyjnego wyrzucony
budowa dworca w Legionowieźródło: UM Legionowo
Legionowscy urzędnicy mają dość współpracy z wykonawcą Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Za nieuzasadnione zdaniem urzedników opóźnienia i zamykanie ulic, miasto wymówiło umowę konsorcjum firm Buder i Flisbud.
Umowę na budowę Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego podpisano w ubiegłym roku. Do przetargu przystąpiło dziesięć firm. Najniższą cenę - 28,8 mln zł zaproponowało konsorcjum firm P.P.H.U. Buder Danuta Flis, Rafał Flis i Przedsiębiorstwo Budowlano - Montażowe FLISBUD Stanisław Flis. Cena nie była jednak decydującym kryterium. Istotne było także doświadczenie firm. Firma Flisów wybudowała wcześniej m.in. ratusz w Legionowie. Władze Legionowa miały wątpilwości co do niskiej ceny oferty, ale nie znalazły podstaw do niepodpisania umowy.

Z miesiąca na miesiąc współpraca z wykonawcą wyglądała coraz gorzej. Mieszkańcy skarżyli się, że zamknął on wygodne dojście do stacji PKP pomimo, że nie trwały tam żadne prace i utrudniał życie mieszkańcom osiedla Piaski, niszcząc i brudząc osiedlową ulicę. Natomiast urzędnicy zwracali uwagę na brak postępów na budowie.

Jak informuje Urząd Miasta, we wtorek, 30 września ok. godziny 14.00 w Urzędzie Miasta Legionowo odbyło się spotkanie z przedstawicielami wykonawcy. Podczas tego spotkania przekazano informację o odstąpieniu od umowy z powodu nieuzasadnionych opóźnień. Wykonawca odmówił przyjęcia pisemnego wypowiedzenia, zostało ono zatem odczytane i zaprotokołowane.

W związku z zaistniałą sytuacją, na 8 października wyznaczony jest termin inwentaryzacji robót w celu ustalenia wartości zrealizowanych prac oraz wartości niezużytych i pozostawionych na budowie materiałów, zaplecza budowy i budowli tymczasowych. Na podstawie umowy, Wykonawcy naliczona została kara umowna w wysokości blisko 2,9 mln zł.

Po przeprowadzeniu prac inwentaryzacyjnych zostanie ogłoszony przetarg na dokończenie Centrum. Urzędnicy zapewniają, że odstąpienie od umowy nie stanowi zagrożenia dla otrzymanego dofinansowania z Polsko – Szwajcarskiego Programu Współpracy, natomiast wprowadzenie nowego wykonawcy daje szansę na sprawne i szybkie zakończenie tej ważnej dla miasta inwestycji.

Legionowo jest jednym z nagrodzonych przez nasz serwis i Stowarzyszenie Transportu Publicznego. Nagrodę przedstawiciele miasta odbiorą przy okazji Kongresu Transportu Publicznego, który odbędzie się 30 października w Bydgoszczy.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Proces inwestycyjny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony