Partnerzy serwisu:

Ładowarki Ekoenegetyki pojadą do Krajowy i Piły

Redakcja 18.11.2020

Ładowarki Ekoenegetyki pojadą do Krajowy i Piły
fot. Ekoenergetyka
Ekoenergetyka-Polska produkuje stacje ładowania autobusów elektrycznych dla kolejnych miast. Dwadzieścia stacji trafi do miasta Krajowa w Rumunii, a cztery – w tym pantografowa stacja szybkiego ładowania – do Piły. Zielonogórska spółka realizuje kontrakty z Solaris Bus & Coach.
Rumunia jest jednym z krajów Unii Europejskiej, który ma poważne problemy z zanieczyszczeniem powietrza. Dla największych miast nadrzędnym celem jest wprowadzanie do transportu publicznego floty autobusów niskoemisyjnych oraz stworzenie infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. Na elektryfikację transportu publicznego zdecydowała się Krajowa, szóste co do wielkości miasto w Rumunii.

– Kompetencje technologiczne, doświadczenie i niezawodność dostaw sprawiają, że jesteśmy solidnym partnerem biznesowym, niezależnie od wielkości zamówienia i kraju dostawy. Ekoenergetyka odpowiada na zróżnicowane potrzeby klientów i z powodzeniem wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązania, m.in. najszybszą na świecie ładowarkę do autobusów elektrycznych. Cieszy nas kolejny już kontrakt realizowany wspólnie z Solarisem, jednym z największych producentów autobusów elektrycznych – mówi Maciej Wojeński, prezes zarządu Ekoenergetyka – Sales, odpowiedzialnej za sprzedaż stacji ładowania na rynku krajowym i europejskim.

Krajowa zamówiła 16 zajezdniowych stacji ładowania o mocy 40 kW oraz cztery stacje szybkiego ładowania z pantografem odwróconym o mocy 300 kW. Jedna z nich stanie na zajezdni, a trzy zostaną ulokowane na dwóch pętlach autobusowych na terenie miasta, aby w ciągu dnia szybko doładować baterie autobusów. W nocy ładowanie będzie odbywać się z kolei na zajezdni za pomocą 16 stacji typu plug-in. Solaris dostarczy natomiast do miasta Krajowa 16 autobusów przegubowych Urbino 18 electric.

Z kolei 5 autobusów Urbino 12 electric trafi do Piły, gdzie Solaris wygrał kontrakt na dostawy autobusów z infrastrukturą ładowania. Ekoenergetyka odpowiada za dostarczenie stacji zamówionych przez Miejski Zakład Komunikacji w Pile. To trzy zajezdniowe stacje ładowania o mocy wyjściowej 120 kW, umożliwiające również jednoczesne ładowanie dwóch autobusów mocą 60 kW oraz pantografowa stacja szybkiego ładowania o mocy 400 kW z dodatkowym systemem monitoringu wizyjnego.

Łączna wartość zamówień to ponad 6 mln zł.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony