Partnerzy serwisu:

KTP 2016. Płatność kartą w transporcie publicznym jest już powszechna [film]

Michał Szymajda 05.12.2016

Jeszcze 10 lat temu płatność kartami stanowiła ułamek procenta ogółu transakcji, a pozycja papierowego biletu kupowanego gotówką, wydawał się nie do podważenia. Wprowadzenie nowych technologii, umożliwiających zapłatę za bilet poprzez proste zbliżenie karty do czytnika, zrewolucjonizowało rynek, także w transporcie publicznym.
Dobrze widać to na przykładzie pierwszych biletomatów mobilnych, umieszczonych 6 lat temu w większości warszawskich tramwajów Swing oraz w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej. Gdy warszawiacy przyzwyczaili się do korzystania z nowszych automatów, umożliwiających płatność kartą, są bardzo zdziwieni, że starsze modele umożliwiają im zapłatę za bilet wyłącznie bilonem i zdając sobie sprawę z możliwości otrzymania mandatu, opuszczają tramwaj w poszukiwaniu automatu umożliwiającego płatność kartą. Kto z nas ma dziś w portfelu drobne z przeznaczeniem na jednorazowy bilet?

Zakup biletu gotówką coraz rzadszy

– Takie obszary, jak urzędy i transport publiczny były dotąd nieco wykluczone z systemu płatności tak popularnego choćby w sklepach spożywczych. To się jednak zmienia. Wszędzie tam gdzie ma być szybko, łatwo i przyjemnie – płatność kartą jest najszybszym i najlepszym rozwiązaniem – mówi Elżbieta Burliga, reprezentująca First Data Polcard – jedną z firm, która w obszarze wdrożeń elektronicznych płatności w Polsce największe 25–letnie doświadczenie.

Jak mówi Elżbieta Burliga, działalność First Data to z punktu widzenia operatora, do którego należą automaty, ostatnie ogniwo łańcucha zakupu – czyli procesowanie płatności. Dzięki współpracy z takimi partnerami jak Mennica Polska, Mera, czy operatorami systemów parkingowych, firma może pochwalić się niebywałym doświadczeniem.

Doświadczenie siłą First Data Polcard

– Budujemy rozwiązania dla płatności bezgotówkowych z dziesiątkami partnerów o bardzo różnych potrzebach, ponieważ my, jako procesor płatności, powinniśmy mieć jak najszersze relacje, aby móc obsłużyć każde postępowanie. W tej chwili nasze portfolio w tym zakresie jest pełne, dlatego jesteśmy w stanie prowadzić współpracę z każdym, kto zechce mieć do czynienia z najnowszymi trendami w dziedzinie płatności – deklaruje przedstawicielka First Data Polcard.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
KTP 2016
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony