Partnerzy serwisu:

Kto obsłuży komunikację w Elblągu? Osiem ofert

Witold Urbanowicz 02.06.2020

Kto obsłuży komunikację w Elblągu? Osiem ofert
fot. MJ
Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu rozpisał przetarg na obsługę linii autobusowych w tym mieście. Podzielone na dwa pakiety zamówienie to łącznie 2,2 mln wozokilometrów. Jest przewidziany na siedem lat. W sumie wpłynęło osiem ofert.
Oferenci wybrani w obu częściach zamówienia będą zobowiązani świadczyć usługi od stycznia przyszłego roku, do końca grudnia 2027 r. Pierwszy z pakietów dotyczy ok. miliona wozokilometrów rocznie, czyli w sumie 7 mln wozokilometrów. Do realizacji zamówienia potrzeba min. 19 autobusów 12-metrowych, w tym dwa rezerwy.

Drugi z pakietów jest nieco większy i opiewa na 1,2 mln wozokilometrów rocznie, czyli w sumie 8,4 mln wozokilometrów. Do obsługi potrzeba min. 23 autobusów klasy midi (min. 9,5 m długości), w tym dwa wozy rezerwy.

O wyborze decyduje cena. W obu częściach zamówienia zawarto opcję, która polega na tym, że w zależności od potrzeb organizator może zwiększyć, lub zmniejszyć wymiar usługi o 10 proc. w stosunku do zrealizowanej pracy w poprzednim roku. Przez cały okres obowiązywania umowy liczba wozokilometrów nie może być jednak mniejsza o więcej niż 20 proc. i większa o więcej niż 10 proc. niż zadeklarowane w przetargu.

W sumie na realizację zamówienia Elbląg przeznaczył 100,555 mln zł, w tym 46,494 mln zł na pakiet nr 1 i 54,061 mln zł na pakiet nr 2. W postępowaniu wpłynęło osiem ofert. Pięć z nich dotyczy pakietu nr 1. PKS Elbląg oferuje 44,380 mln zł. Arriva Bus Transport wyceniła ten pakiet na 60,404 mln zł brutto. Konsorcjum FES Instalacje, FES Trading i Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej Elbląg zaoferowało kwotę 69,930 mln zł. Dolnośląskie Linie Autobusowe zaproponowały 71,400 mln zł. Konsorcjum Meteor, Irex i Irex-2 proponuje 73,105 mln zł.

O zamówienie przewidziane w pakiecie nr 2 ubiegają się trzy podmioty. Konsorcjum PKS w Grodzisku Maz. i PKS w Gostyninie proponuje 62,748 mln zł. Mobilis wycenił ten pakiet na 76,944 mln zł. Konsorcjum PKS Tarnobrzeg, Makropol Transport Krajowy i Zagraniczny z Mielca oraz Usługi Transportowe Przewóz Osób i Ładunków z Trzęsówki zaoferowało za plakiet 2 kwotę 80,559 mln zł.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony