Partnerzy serwisu:

Kto dostarczy biletomaty dla WKD?

Witold Urbanowicz 23.10.2019

Kto dostarczy biletomaty dla WKD?
Fot. M. Szymajda
WKD prowadzi przetarg na montaż 30 biletomatów na 28 przystankach. O zamówienie ubiegają się trzy firmy, które zaoferowały uruchomienie urządzeń w ciągu czterech miesięcy od zawarcia umowy.
Przedmiotem przetargu jest dostawa i montaż 30 biletomatów we wskazanych przez WKD lokalizacjach. Urządzenia mają obsługiwać płatności gotówkowe, jak i bezgotówkowe (bilon, karty płatnicze i blik). Automaty biletowe muszą umożliwiać sprzedaż wszystkich rodzajów biletów dostępnych w ofercie WKD. Jednocześnie zamawiający dopuszcza możliwość sprzedaży wszystkich biletów z oferty ZTM w biletomatach zamontowanych na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Opacz z informacją dla podróżnego, które bilety nie są honorowane w pociągach WKD. Przewidziano menu w pięciu językach (polski, angielski, niemiecki, rosyjski i ukraiński). Przetarg obejmuje też obsługę serwisową.

Szacunkowa roczna wartość biletów WKD sprzedawanych w biletomatach to 6,868 mln zł brutto. Wykonawca za wykonany przedmiot zamówienia otrzyma wynagrodzenie w formie prowizji liczonej od wartości netto sprzedanych biletów WKD. Umowa będzie obowiązywać przez 48 miesięcy lub do wykorzystania kwoty zobowiązania umownego.

Dzisiaj minął termin składania ofert. O wyborze decydują cena (60%), termin uruchomienia biletomatów (30%) oraz wyposażenie biletomatów w panele fotowoltaiczne (10%).

Wystartowały trzy podmioty. Avista zaproponowała kwotę 3,598 mln zł brutto i 11,5% prowizji. Mera-Serwis zaproponowała 4,089 mln zł brutto oraz 13,07% prowizji. Natomiast Asec – 3,833 mln zł brutto i 12,25% prowizji. Wszyscy zadeklarowali uruchomienie biletomatów w ciągu czterech miesięcy. Jedynie Avista nie zaoferowała natomiast montażu paneli fotowoltaicznych.

Obecnie na przystankach stoją biletomaty Mennicy Polskiej. Wykonawca nie będzie ponosił kosztu ich demontażu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony