Partnerzy serwisu:

Kto będzie wozić pasażerów w Tczewie?

Witold Urbanowicz 19.01.2022

Kto będzie wozić pasażerów w Tczewie?
fot. UM Tczew
Świadczenie usług przewozowych transportu zbiorowego dla potrzeb komunikacji miejskiej w Tczewie w latach 2023 – 2033. Zamawiający wymaga co najmniej 25 pojazdów, w tym min. osiem elektrycznych.
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług przewozowych przy wykorzystaniu 25 autobusów, w tym co najmniej ośmiu elektrycznych – z podziałem na trzy grupy. Zamawiający nie narzuca Wykonawcy liczby niezbędnych autobusów rezerwowych. Długość pojazdów powinna zawierać się od 9,51 m do 18,5 m. Wymagane są nowe autobusy, wyprodukowane w 2023 r. Pojazdy będą klimatyzowane i wyposażone w kasowniki, monitoring, system informacji pasażerskiej.

Autobusy elektryczne mają być przystosowane do ładowania pantografem odwróconym oraz za pomocą wtyczki (plug-in). Zasięg pojazdu określono na 200 km. Zamawiający udostępni wykonawcy ładowarkę dwustanowiskową o mocy 2 x 450 kW do szybkiego ładowania autobusów zeroemisyjnych w obrębie tczewskiego węzła integracyjnego do odpłatnego korzystania przez wykonawcę. Przeowźnik jest zobowiązany do wyposażenia eksploatowanej przez siebie zajezdni w stacje wolnego ładowania

Okres świadczenia usługi przypada na okres od września 2023 r. do sierpnia 2033 r.. Liczbę wozokilometrów określono na 14 652 500 – to jest ok. 1,465 mln rocznie. Zamawiający zastrzega sobie w każdym roku możliwość zmniejszenia liczby wozokilometrów – nie więcej niż o 15% lub zwiększenia – nie więcej niż o 5% .

Termin składania ofert mija 4 lutego. O wyborze decydują cena (60%), ukształtowanie podłogi (20%), unifikacja autobusów w dwóch grupach (20%).

Obecnie w Tczewie funkcjonuje dziesięć linii autobusowych. Usługi wykonuje PA Gryf.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony