Partnerzy serwisu:

Kross oferuje program długoterminowego wynajmu rowerów

Rafał Dybiński 26.06.2020

Kross oferuje program długoterminowego wynajmu rowerów
fot. MS
Jeden z największych polskich producentów rowerów rusza z programem ich długoterminowego wynajmu - informuje "Puls Biznesu".
Polacy odwrócili się od komunikacji miejskiej na rzecz samochodu i roweru w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Auto za bezpieczny lub bardzo bezpieczny środek transportu uznało aż 80 proc. badanych, a rower – 52 proc. Ankietę trzy miesiące temu na zlecenie firmy Kross przeprowadziła agencja badawcza Differencem.

Sternicy firmy z Przasnysza uznali więc, że obecny powrót pracowników coraz liczniejszych firm do biur, to najlepszy moment, żeby uruchomić program długoterminowego wynajmu jednośladów. Nowo utworzona spółka Kross Rental zaczyna oferować warszawskim pracodawcom możliwość pożyczenia rowerów dla pracowników.

- Nasza inicjatywa to odpowiedź na bardzo duże zainteresowanie rowerami w tym sezonie. Pracownicy firm, które przystąpią do programu będą mogli wybrać rowery elektryczne, tradycyjne miejskie lub trekkingowe – wyznał Zbigniew Sosnowski, prezes Krossa.

Program będzie funkcjonować w wersji online. Umowy z wynajmującymi rowery mają być zawierane na 12, 24 lub 36 miesięcy. W tym czasie będą oni mogli korzystać z oferowanych przez operatora usług serwisu i assistance.

Zdaniem Tomasza Kurzątowskiego, szefa Kross Rental w mieście dojazd rowerem do pracy zajmuje często tyle samo czasu, co dojazd samochodem oraz czas poszukiwania wolnego miejsca parkingowego. W tym roku z oferty wynajmu skorzystać będą mogły stołeczne firmy, w przyszłym także przedsiębiorstwa z innych polskich miast.

Założona w 1990 rorku firma Kross produkuje obecnie około 300 tys. jednośladów rocznie. Są to rowery elektryczne, rekreacyjne, miejskie oraz wyczynowe, przeznaczone do kolarstwa górskiego. Producent trzy lata temu przejął holenderską markę Multicycle, która ma w ofercie miejskie rowery premium oraz wysokiej klasy rowery elektryczne.

W roku minionym obrotowym (2018/19) przychody Krossa wyniosły około 300 mln zł, a jego zysk netto około 19 mln zł. Jak na początku tego roku deklarował w rozmowie z „PB” Kacper Sosnowski, członek zarządu i dyrektor rozwoju biznesu w Krossie, celem firmy na 2025 r. jest produkcja 600 tys. rowerów rocznie.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rower w mieście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony