Partnerzy serwisu:

Kraśnik. Citaro wyjechało na ulice

jd/inf. pras. 13.06.2019

Kraśnik. Citaro wyjechało na ulice
fot. MPK Kraśnik/FB
MPK w Kraśniku pochwaliło się wypuszczeniem na ulice pozyskanego niedawno Mercedesa Citaro K. To pierwszy autobus miejski w Kraśniku wyposażony w klimatyzację.
Autobus rozpoczął kursy we wtorek. Autobus oznaczony numerem 122, poza wspomnianą klimatyzacją, wyposażony jest w GPS, autokomputer, monitoring, ekran LCD (system informacji pasażerskiej + ogłoszenia), przyklęk, kasowniki, diodowe tablice kierunkowe oraz niską podłogę na całej długości pojazdu.

Wóz mierzy 10,5 metra, zabiera na pokład około 80 pasażerów. Napędzany jest silnikiem diesla spełniający normę emisji spalin Euro5, zblokowany z automatyczną 4-stopniową skrzynią biegów.

Autobus będzie kursował w dni robocze na liniach 2 i 7.

Pojazd jest używany, ale przedstawiciele MPK są i tak z niego zadowoleni. „Pochodzi z rynku niemieckiego z okolic Hamburga, przebieg nieco ponad pół miliona. Jak to autobusy z rynku wtórnego musiał przejść odświeżenie (został także przemalowany w barwy miejskie), jednak jego stan jest znacznie lepszy niż większości Autosanów z lat 2011–2012, które eksploatowane są w naszym kraju” – wyjaśniają w komentarzu na FB.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony