Partnerzy serwisu:

Krakowska spółka znowu próbuje wyleasingować autobusy

Witold Urbanowicz 20.10.2021

Krakowska spółka znowu próbuje wyleasingować autobusy
fot. MPK Wrocław
Firma KrakTransRem, należąca do MPK Kraków, ponawia przetarg na ośmioletni leasing 10 autobusów o długości ok 12 m. Zamawiający preferuje pojazdy z napędem hybrydowym. Wartość zamówienia szacowana jest na 15,629 mln zł.
Przedmiotem zamówienia jest wyprodukowanie i dostawa realizowana w formie leasingu finansowego 10 sztuk nowych, niskopodłogowych autobusów miejskich. Wymagana długość to 11,8-13,5 m. Łączna liczba miejsc ma odpowiadać klasie homologacyjnej pojazdu, przy czym wymaganych jest min. 40 pełnoprawnych miejsc siedzących. Dopuszczone układy drzwi to 2-2-0 lub 1-2-0. Autobus ma być niskopodłogowy – z dopuszczeniem schodka za drugimi drzwiami. Maksymalna wysokość progu, przy zastosowaniu przyklęku, to 340 mm. W pojeździe ma znaleźć się silnik wysokoprężny o mocy maksymalnej 190-265 kW. Wymagane są klimatyzacja, układ ogrzewania o mocy min. 30 kW, porty USB do ładowania urządzeń mobilnych.

Termin składania ofert mija 16 listopada. Startować mogą firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat dostarczyły co najmniej osiem autobusów miejskich. O wyborze zdecydują cena (70%), kryteria techniczne (30%). Pod uwagę brane będą gwarancja, liczba miejsc siedzących, długość pojazdu, wyposażenie autobusu w systemy bezpieczeństwa: aktywnego tempomatu oraz asystenta prawej strony pojazdu, efektywna szerokość pierwszych drzwi, moment maksymalny silnika, zastosowanie napędu hybrydowego, sposób otwarcia drzwi.

Na dostawy przeznaczono sześć miesięcy. Okres leasingu każdego pojazdu ustalono na 96 miesięcy (osiem lat), licząc od daty odbioru danego pojazdu. Ustalono oprocentowanie w postaci stopy Wibor 3M plus marża nie większa niż 3%. Po zapłacie ostatniej raty leasingowej autobusy przechodzą na zamawiającego.

KrakTransRem zajmuje się „licencjonowaną obsługą połączeń autobusowych dla firm i instytucji w obszarze miasta Krakowa i aglomeracji krakowskiej”. Spółka należy do krakowskiego MPK. W tym roku spółka wybrała już dostawcę w formie leasingu 12 autobusów, w tym trzech przegubowych. Wygrało konsorcjum Solaris i Pekao Leasing, które pokonało droższą ofertę złożoną przez firmy EvoBus i Millenium Leasing.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony