Partnerzy serwisu:

Krakowska spółka z zamówieniem na miejskie autobusy

Witold Urbanowicz 17.02.2021

Krakowska spółka z zamówieniem na miejskie autobusy
fot. MPK Kraków
Firma KrakTransRem, należąca do MPK Kraków, ogłosiła przetarg na leasing 12 autobusów. Pojazdy powinny zostać dostarczone w ciągu sześciu miesięcy.
Przedmiotem zamówienia jest wyprodukowanie i dostawa realizowana w formie leasingu finansowego 12 sztuk nowych, niskopodłogowych autobusów miejskich, w tym 3 sztuk autobusów przegubowych i 9 sztuk autobusów standardowych. Zgodnie ze specyfikacją zamówienia autobusy standardowe mają mieć długość 11,8-13,5 m. Pojemność określono na min. 80 pasażerów, w tym 27-39 na miejscach siedzących. Wymagany układ drzwi to 2-2-2. W pojeździe powinien znaleźć się silnik o mocy 180-250 kW. Wymagana jest niska podłoga na całej długości, z wejściem na wysokości maks. 340 mm.

Jeżeli chodzi o pojazdy przegubowe, to ich długość określono na 17,5-18,75 m, a pojemność – na min. 140 pasażerów, w tym 38-45 na miejscach siedzących. W pojazdach przegubowych przewidziano silniki o mocy 230-285 kW. Wymagany układ drzwi to 2-2-2-2. Wymagana jest niska podłoga na całej długości, z wejściem na wysokości maks. 340 mm. Wszystkie pojazdy mają być klimatyzowane i wyposażone w porty USB do ładowania urządzeń mobilnych.

Termin składania ofert mija 16 marca. Startować mogą podmioty, które w ciągu ostatnich trzech lat dostarczyły co najmniej 10 autobusów miejskich, w tym 3 autobusy przegubowe. O wyborze decydują cena (75%) oraz kryteria techniczne (25%). Pod uwagę brane będą gwarancja całopojazdowa, liczba miejsc, wyposażenie pojazdu w układ rekuperacji energii hamowania, wyposażenie autobusu w systemy bezpieczeństwa aktywnego tempomatu oraz asystenta prawej strony pojazdu, liczba skrzyni biegów, sposób otwierania drzwi.

Pojazdy mają zostać dostarczone w ciągu sześciu miesięcy od zawarcia umowy. Okres leasingu ustalono na 96 miesięcy (osiem lat). Opłata własna ustalona została na 5,6 mln zł, a oprocentowanie – stopa Wibro 3M plus marża (max 2%). Po zapłacie ostatniej raty leasingowej autobusy przechodzą na zamawiającego.

KrakTransRem zajmuje się „licencjonowaną obsługą połączeń autobusowych dla firm i instytucji w obszarze miasta Krakowa i aglomeracji krakowskiej”. Spółka należy do krakowskiego MPK.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony