Partnerzy serwisu:

Krakowska firma wygrywa przetarg na utrzymanie wrocławskich torów

Witold Urbanowicz 22.01.2021

Krakowska firma wygrywa przetarg na utrzymanie wrocławskich torów
fot. UM Wrocław
MPK Wrocław częściowo rozstrzygnęło przetarg na konserwację i utrzymanie w sprawności 479 zwrotnic tramwajowych, naprawy bieżące infrastruktury torowej, obsługę techniczna i usuwanie awarii infrastruktury torowej.
Zamówienie dotyczące konserwacji torów i zwrotnic podzielone jest na dwa obszary. Termin składania ofert minął przed Wigilią. MPK Wrocław wycenił usługę na 45,1 mln zł, w tym 22,6 mln zł na zadanie I (rejon A + oznakowanie zwrotnic kodami QR w całym mieście) i 22,5 mln zł na zadanie II (rejon B).

W części I wystartowały trzy firmy, a w części II – dwie. W każdej z części o wyborze zdecydują cena (60%) i okres gwarancji (40%). Wrocław rozstrzygnął drugą część, dotyczącą północno-wschodnich rejonów miasta. Wygrała firma ZUE z ofertą na kwotę 22,844 mln zł.

Wykonawcy muszą posiadać co najmniej 16 pracowników na stanowiskach robotniczych, w tym sześciu spawaczy oraz trzy osoby posiadające uprawnienia SEP. Zamówienie obejmuje lata 2021-2023.

Oddzielnie MPK rozstrzygnęło postępowanie na konserwację i utrzymanie w pełnej sprawności technicznej sieci trakcyjnej tramwajowej i wyposażenia towarzyszącego w przyszłym roku. Zadanie obejmuje też dodatkowe prace: malowanie 50 słupów bez piaskowania i dziesięciu z piaskowaniem. W ramach opcji zamówienie może być rozszerzone o lata 2022 i 2023. Wygrał wrocławski Zakład Sieci i Zasilania z oferta na kwotę 4,349 mln zł brutto. Była to droższa propozycja, ale oferta konkurenta została odrzucona.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony