Partnerzy serwisu:

Kraków: Zmiany na Dietla. Tramwaje wrócą na Krakowską na początku wakacji?

Redakcja 20.05.2020

Kraków: Zmiany na Dietla. Tramwaje wrócą na Krakowską na początku wakacji?
fot. ZDMK
Przebudowa skrzyżowania ulic Dietla i Krakowskiej od strony Stradomskiej w ramach zadania związanego z przebudową torowiska w ul Krakowskiej została zakończona. W poniedziałek, 25 maja wykonawca planuje przełożyć ciężar robót na jezdnię południową – pojawią się zmiany w organizacji ruchu. Tramwaje wrócą na jedną z relacji w czerwcu.
Ukończone roboty drogowe po stronie Stradomskiej pozwolą na przełożenie ruchu na jezdnię północną. Fragment ulicy Dietla po stronie południowej zostanie zamknięty i rozpoczną się na nim pierwsze prace pod nadzorem archeologicznym. Na postępy prac w tym miejscu będą miały wpływ ewentualne odkrycia. Po stronie północnej Dietla dobiegają jeszcze końca prace w zakresie torowiska tramwajowego.

Uruchomienie relacji tramwajowej Dietla – Stradomska planowane jest na początku czerwca (jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem ok. 1 czerwca). Wykonawca deklaruje powrót tramwajów na ulicę Krakowską na początku wakacji.

Wzdłuż ulicy Krakowskiej na ukończeniu są roboty brukarskie, torowisko zostało zamocowane w betonowych płytach. Widać pierwsze nasadzenia. Tuż przy wlocie Krakowskiej od strony Dietla trwa budowa kanalizacji deszczowej oraz przebudowa infrastruktury podziemnej. Na skrzyżowaniu Krakowskiej z Podgórską i Rybaki trwają prace brukarskie oraz wykonywane są warstwy podbudowy torowiska.

Umowę na przebudowę Krakowskiej ZDMK podpisał z konsorcjum Trakcja PRKiI i Comsa w lutym zeszłego roku. Prace powinny były zakończyć się po 10 miesiącach, ale opóźniły je odkrycia archeologiczne.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony