Partnerzy serwisu:

Kraków zaprojektuje tramwaj na Azory. Rusza przetarg

Witold Urbanowicz 03.06.2019

Kraków zaprojektuje tramwaj na Azory. Rusza przetarg
mat. ZIM Kraków
Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie ogłosił przetarg na projekt nowej trasy tramwajowej, łączącej pętlę Krowodrza Górka z Azorami, gdzie przewidziano węzeł przesiadkowy. W sumie powstać ma blisko 2 km nowego torowiska.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej dla linii tramwajowej os. Krowodrza Górka – Azory wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych (pozwolenie na budowę bądź o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej). Wykonawca będzie musiał też odpowiadać na pytania wykonawców w zakresie dokumentacji projektowej w przyszłym przetargu na roboty budowlane.

Nowa linia będzie prowadzić od istniejącego węzła Krowodrza Górka wzdłuż Opolskiej w kierunku zachodnim, po południowej stronie ulicy. Od Mehoffera do Weissa torowisko będzie prowadzić szerokim pasem zieleni wzdłuż nasypu drogowego. W rejonie węzła Weissa i Opolskiej przewidziano węzeł rozjazdowy. Torowisko, przeznaczone do ruchu liniowego, będzie następnie prowadzić w kierunku południowym do projektowanej zadaszonej pętli autobusowo-tramwajowej Azory w formie krańcówki z rozjazdami trapezowymi. Pod wiaduktem w ciągu ul Opolskiej zaprojektowano wyprowadzenie torowiska technicznego z rozjazdami trapezowymi w kierunku północnym. Łączna długość trasy to 1,925 m (4,583 m toru pojedynczego). W rejonie pętli tramwajowo-autobusowej Azory przewidziano parking przesiadkowy.

Termin składania ofert mija 8 lipca. O wyborze zdecydują cena (60%) oraz wydłużenie podstawowego okresu rękojmi na dokumentację projektową (40%). Dokumentacja wraz z decyzjami ma zostać przekazana w ciągu 24 miesięcy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony