Partnerzy serwisu:

Kraków z pomostowym przetargiem na utrzymanie torowisk

Witold Urbanowicz 22.10.2018

Kraków z pomostowym przetargiem na utrzymanie torowisk
fot. MJ
ZIKiT ogłosił przetarg na utrzymanie, konserwację i naprawę infrastruktury tramwajowej w Krakowie w okresie od początku stycznia do końca września 2019 r. Dużej konkurencji z uwagi na niewielki czas od terminu składania ofert do rozpoczęcia świadczenia usługi spodziewać nie należy się.
Przedmiotem przetargu, ogłoszonego przez ZIKiT, jest utrzymanie, konserwacja i naprawy infrastruktury tramwajowej w Krakowie w trzech pierwszych kwartałach 2019 r. Zamówienie obejmuje torowiska, sieć trakcyjną, napędy, sterowanie i ogrzewanie zwrotnic, elementy detekcji tramwajowej pracujących w systemach sygnalizacji drogowych, a także podstacje trakcyjne i układ kablowy. Wykonawca jest zobowiązany udzielić, według zmienionych warunków, 36-miesięcznej gwarancji.

Termin składania ofert mija 27 listopada. O wyborze zdecydują cena (60%) oraz liczba osób wskazana do realizacji zamówienia posiadająca aktualne uprawnienia spawalnicze wydane przez właściwe jednostki certyfikujące w zakresie spawania elektrycznego oraz termitowego (40%). Biorąc pod uwagę czas, wydaje się mało prawdopodobne, by zamówienie mógł zdobyć ktoś inny niż dotychczasowy podmiot utrzymujący torowiska, czyli firma ZUE.

Duży przetarg na utrzymanie infrastruktury w latach 2018-2021 – przez łączną liczbę 1096 dni – pozostaje nierozstrzygnięty. Wystartowała jedynie firma ZUE, która jest gotowa wykonać prace za 98,9 mln zł brutto. To znacznie powyżej założeń finansowych ZIKiT-u, który na zadanie przeznaczył 58,4 mln zł brutto.
PARTNER DZIAŁU



Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony