Partnerzy serwisu:

Kraków. Z początkiem grudnia rusza sezon zimowy Wavelo

jd/inf. pras. 29.11.2018

Kraków. Z początkiem grudnia rusza sezon zimowy Wavelo
fot. Wavelo
W sobotę po raz kolejny zacznie się sezon zimowy krakowskiego Wavelo, jedynego systemu rowerów miejskich w Polsce, który działa przez cały rok. W ciągu zimy w Krakowie dostępna jest 1/3 z 1500 tys. rowerów.
Jak informuje Wavelo, rok temu w grudniu, styczniu i lutym z rowerów skorzystano 40 tys. razy. Choć krakowianom daleko do statystyk zachodnioeuropejskich (w Amsterdamie i Kopenhadze blisko 80 proc. rowerzystów deklaruje całoroczne korzystanie z dwóch kółek, w Wiedniu – ok. 25 proc.), a i pogoda w Polsce jest inna niż we wspomnianych miastach, to rowery są używane również zimą.

Jak tłumaczy Albert Wójtowicz z BikeU, dyrektor wykonawczy projektu Wavelo, chętnych do jazdy na rowerze miejskim nie brakowało nawet w najchłodniejsze dni roku, gdy temperatura spadała poniżej -10 stopni Celsjusza.

– Staramy się wynagrodzić tych bohaterów zimy. W ubiegłym roku zaproponowaliśmy im tańszą stawkę w wariancie Pay As You Go, tym razem na stałe zmieniliśmy cenę abonamentu rocznego. We wspomnianej taryfie użytkownicy mogą korzystać z Wavelo przez 90 minut dziennie w cenie 159 złotych. To o 65 złotych taniej niż w poprzednim rozwiązaniu. Tym samym dzienny koszt jazdy na rowerze spada do niespełna 45 groszy – zaznacza.

Zgodnie z kontraktem zawartym z miastem zimą do dyspozycji użytkowników pozostanie 500 rowerów. – Nasze doświadczenia pokazują, że ta ilość jest wystarczająca. Jeśli jednak statystyki wypożyczeń będą wysokie, podejmiemy decyzję o dodaniu kolejnych jednośladów – zapewnia Wójtowicz.

Pozostałe rowery przejdą konieczne naprawy serwisowe. Sezon zimowy potrwa do końca lutego. 1 marca 2019 r. na ulice Krakowa wróci komplet 1500 rowerów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rower w mieście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony