Partnerzy serwisu:

Kraków z ofertami na przebudowę węzła rozjazdowego Bagatela

Witold Urbanowicz 23.05.2022

Kraków z ofertami na przebudowę węzła rozjazdowego Bagatela
fot. Google Maps
ZDMK otworzył przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej i pozyskanie pozwoleń na przebudowę węzła rozjazdowego u zbiegu ulic Dunajewskiego, Podwale i Karmelickiej. Prace projektowe i pozyskiwanie pozwoleń ma zająć sześć miesięcy.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej dla przebudowy węzła rozjazdowego „Bagatela” oraz układu drogowo-torowego w ciągu Karmelickiej na odcinku od Teatru Bagatela do ul. Garbarskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Torowisko ma zostać dostosowane do rozstawu osi toru w ul. Straszewskiego / Piłsudskiego (bez kontrałuków) oraz do rozstawu osiowego w ulicy rozstawu osiowego torowiska w ul. Karmelickiej / Podwale / Dunajewskiego. W większości przewidziano zabudowę w konstrukcji prefabrykowanych monolitycznych płyt torowych. Sieć trakcyjna ma zostać przebudowana – przewidziano likwidację kotwień do budynków.

W piątek (20 maja) minął termin składania ofert. Wystartowały dwie firmy. Progreg wycenił zlecenie na 565,8 tys. zł, a Cone AMG – 675,3 tys. zł. Budżet na ten cel wynosi równo 600 tys. zł. O wyborze zdecydują cena (60%) oraz okres gwarancji (40%). W sumie na realizację przeznaczono sześć miesięcy, z czego cztery zajmie opracowanie i przekazanie dokumentacji projektowej, a w ciągu dwóch kolejnych – przekazanie prawomocnej decyzji administracyjnej umożliwiającej prowadzenie prac.

ZDMK prowadzi również postępowanie na opracowanie dokumentacji projektowej i pozyskanie pozwoleń na przebudowę węzła rozjazdowego Piłsudskiego i Straszewskiego. To jeden z szeregu planowanych w tym roku przetargów związanych z infrastrukturą tramwajową. Więcej o krakowskich zamierzeniach piszemy tutaj.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony