Partnerzy serwisu:

Kraków z ofertami na koncepcję tramwaju w ciągu ATW. W tunelu albo bez sieci

Witold Urbanowicz 03.02.2021

Kraków z ofertami na koncepcję tramwaju w ciągu ATW. W tunelu albo bez sieci
fot. WU
Kraków rozpisał przetarg na wykonanie wielowariantowej koncepcji budowy linii tramwajowej w ciągu Alei Trzech Wieszczów, łączącej Nowy Kleparz i plac Inwalidów. Analizie podlegać będzie kilka wariantów trasowania z licznymi podwariantami. Zamawiający nie wyklucza tunelu z podziemnymi przystankami. Dla wariantów naziemnych – i w razie konieczności także i podziemnego – założono brak sieci trakcyjnej.
Przedmiotem zamówienia jest wielowariantowa koncepcja budowy linii tramwajowej Nowy Kleparz – plac Inwalidów. Zgodnie z założeniami nowa trasa miałaby prowadzić w ciągu alei Słowackiego, będącej częścią tzw. Alei Trzech Wieszczów. To w sumie ok. 850 m torowiska. Analizowanych będzie kilka wariantów w zakresie usytuowania torowiska. Szczegółowo o różnych wariantach pisaliśmy tutaj.

W środę 3 lutego minął termin składania ofert. Wystartowały trzy podmioty. Konsorcjum MP, Mosty Kraków i Mosty Katowice wyceniły opracowanie na 934,8 tys. zł brutto, Sweco Polska – na 947,7 tys. zł, a Fehlings Krug Polska – 1,445 mln zł. To więcej niż zakłada budżet, określony na 800 tys. zł.

O wyborze zdecydują cena (55%) oraz dodatkowe doświadczenie osób wskazanych do realizacji zamówienia (45%). Na całość zamówienia przeznaczono 70 tygodni.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony