Partnerzy serwisu:

Kraków z kompletem 50 przegubowych elektrobusów

Redakcja 17.05.2021

Kraków z kompletem 50 przegubowych elektrobusów
fot. MPK Kraków
W piątek, 14 maja późnym wieczorem do zajezdni autobusowej Wola Duchacka został dostarczony ostatni z zamówionych 50 przegubowych autobusów elektrycznych. To nie jedyna dobra wiadomość dla pasażerów. Od najbliższego poniedziałku 17 maja pierwsze nowe przegubowe autobusy elektryczne zaczęły kursować na linii nr 144 łączącej Azory z Rżąką. Docelowo na tej trasie będą kursować wyłącznie pojazdy zeroemisyjne.
144 to już czwarta linia, na której pasażerów przewożą nowe autobusy elektryczne, których dostawy rozpoczęły się na początku roku. Już od kilku tygodni elektryki obsługują wszystkie kursy na linii nr 179 (Osiedle Kurdwanów – Dworzec Główny Zachód) oraz 173 (Nowy Bieżanów Południe – Azory). Elektryki obsługują także część kursów na linii nr 503 (Nowy Bieżanów Południe – Górka Narodowa).

Jak łatwo zauważyć, wszystkie nowe „elektryki” będą kursować na liniach, których trasa przebiega przez Aleje Trzech Wieszczów, a więc tam, gdzie zdarzają się największe przekroczenia dopuszczalnych norm zanieczyszczenia powietrza.

Dostawa ostatniego z 50 zamówionych przez MPK SA nowych autobusów oznacza, że obecnie w Krakowie jest już prawie 80 zeroemisyjnych autobusów. A to nie wszystko. MPK SA złożyło wniosek do programu Zielony Transport Publiczny o dofinansowanie zakupu kolejnych 40 przegubowych autobusów elektrycznych. Jeżeli zostanie on pozytywnie oceniony to już wkrótce zeroemisyjne pojazdy będą stanowić w Krakowie ok. 20% floty.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony