Partnerzy serwisu:

Kraków: Wybrany wykonawca dla stacji i węzła Swoszowice

Witold Urbanowicz 10.07.2020

Kraków: Wybrany wykonawca dla stacji i węzła Swoszowice
fot. Mathieu Mars, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
PKP PLK rozstrzygnęły prowadzony wspólnie z miastem Kraków przetargu na przebudowę stacji Swoszowice. W ramach inwestycji ma powstać przejście pod torami, a dodatkowo zostanie wytyczony nowy dojazd. W ramach opcji przewidziano budowę parkingu przesiadkowego.
Przedmiotem przetargu, prowadzonego wspólnie przez Kraków i PKP PLK, jest przebudowa stacji Kraków Swoszowice wraz w budową parkingu przesiadkowego park&ride. Postępowanie obejmuje zarówno projektowanie, jak i budowę.

Kraków Swoszowice leży w km 7,092 linii kolejowej nr 94 Kraków Płaszów – Oświęcim. W przyszłości ma stanowić element Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Istniejący niski peron wyspowy o wysokości 0,2 m ma zostać zastąpiony nowym peronem o wysokości 0,76 m, wyposażonym w sześć wiat punktowych. Powstać ma przejście podziemne na dwie strony torów. Przebudowana zostanie też infrastruktura sieciowo-torowa. Zaplanowano budowę drogi dojazdowej, a także zatok autobusowych wraz z wyposażeniem, miejsc postojowych dla taksówek, miejsc postojowych „Kiss & Ride”, trzech miejsc postojowych dla komunikacji miejskiej i busów podmiejskich, budowę chodników, parkingów rowerowych. Obiekty te mają powstać po stronie wschodniej linii kolejowej, z dojazdem od ul. Kąpielowej. W II etapie, w ramach zamówienia opcjonalnego, założono realizację parkingu przesiadkowego na 154 samochodów.

Termin składania ofert minął przed połową marca . O zamówienie ubiegają się dwie firmy. Ostatecznie 3 lipca przetarg rozstrzygnięto. Wygrało konsorcjum firm Intop Tarnobrzeg i Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego Energopol z Krakowa, które wyceniło prace na 41,834 mln zł brutto, w tym 34,678 mln zł na zamówienie podstawowe i 7,156 mln zł na opcję.

Jednocześnie, jak pisaliśmy, PKP SA podpisały umowę z wykonawcą przebudowy budynku dworca wraz z zagospodarowaniem placu dworcowego. Na dworcu po przebudowie zostanie przywrócona funkcja obsługi podróżnych. Planowany termin udostępnienia dworca podróżnym po przebudowie to przełom 2021 i 2022 roku. Wykonawcą robót budowlanych jest Zakład Remontowo-Budowlany Murdza z Miechowa.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Węzły przesiadkowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony