Partnerzy serwisu:

Kraków wybrał projektanta torów między pl. Centralnym a Kopcem Wandy

Witold Urbanowicz 25.10.2019

Kraków wybrał projektanta torów między pl. Centralnym a Kopcem Wandy
Widok z 2016 r.fot. Mateusz Giełczyński, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Zarząd Dróg Miasta Krakowa rozstrzygnął przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla przebudowy ok. 2-kilometrowego odcinka trasy tramwajowej wzdłuż al. Jana Pawła II i ul. Ptaszyckiego wraz z pętlą Kopiec Wandy. O zamówienie ubiegało się sześć podmiotów.
Torowisko w ciągu al. Jana Pawła II i ul. Ptaszyckiego należy do jednego z najbardziej wyeksploatowanych w Krakowie. Obecnie obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 10 km/h. Aby utrzymać komunikację tramwajową, konieczny będzie remont trasy,

Dlatego też ZDMK prowadzi przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy torowiska w ciągu al. Jana Pawła II i ul. Ptaszyckiego na odcinku od pl. Centralnego do ul. Bardosa oraz pętli tramwajowej Kopiec Wandy wraz z przebudową sieci trakcyjnej, odwodnieniem, przebudową kolidującej infrastruktury. W sumie prace obejmą ok. 2 km trasy.

Termin składania ofert minął przed połową września. O zamówienie ubiega się sześć podmiotów z ofertami od 787,2 tys. zł brutto do 1,722 mln zł brutto. W budżecie, określonym na kwotę 1,3 mln zł, zmieściło się pięć firm. Ostatecznie zamawiający wybrał ofertę firmy Progreg, która złożyła najtańszą propozycję. Na opracowanie projektu przeznaczono 10 miesięcy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony