Partnerzy serwisu:

Kraków wybrał projektanta przebudowy torów w al. Solidarności

Witold Urbanowicz 19.10.2020

Kraków wybrał projektanta przebudowy torów w al. Solidarności
fot. Google Street Map
Zarząd Dróg Miasta Krakowa rozstrzygnął przetarg na dokumentację projektową na przebudowę odcinka torowiska w ciągu al. Solidarności w Nowej Hucie. Torowisko w tym miejscu jest już mocno wyeksploatowane, czego efektem są ograniczenia prędkości.
Przedmiotem przetargu jest wykonanie dokumentacji projektowej i uzyskanie pozwoleń na przebudowę torowiska tramwajowego w al. Solidarności na odcinku od placu Centralnego do ul. Bulwarowej. Wykonawca musi też uzyskać decyzję środowiskową.

Do dokumentacji przetargowej załączona jest koncepcja przebudowy. Zgodnie z nią torowisko będzie przebudowane na długości ok. 1285 m, wprowadzona zostanie zielona podbudowa. Zaplanowano też wykonanie nowej nawierzchni jezdni w ciągu al. Solidarności i przebudowę skrzyżowania z Bulwarową. Obecny układ przypomina wydłużone rondo. Po przebudowie ma być normalne skrzyżowanie, z przejazdem na wprost w ciągu Bulwarowej. Po wschodniej stronie skrzyżowania zaplanowano nową parę przystanków.

Termin składania ofert minął przed połową sierpnia. Wystartowały dwa podmioty. Ostatecznie postępowanie w zeszłym tygodniu wygrała Pracownia Planowania i Projektowania Systemów Transportu Altrans Stanisław Albricht. Firma złożyła tańszą ofertę, proponując wykonanie dokumentacji za 543,7 tys. zł brutto. Na realizację umowy przeznaczono siedem miesięcy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony