Partnerzy serwisu:

Kraków wybrał dostawcę autobusów w ramach leasingu

Witold Urbanowicz 21.04.2021

Kraków wybrał dostawcę autobusów w ramach leasingu
fot. MPK Kraków
Firma KrakTransRem, należąca do MPK Kraków rozstrzygnęła przetarg na leasing 12 autobusów. O zamówienie ubiegają się dwa podmioty. Lepszy okazał się Solaris. Pojazdy powinny zostać dostarczone w ciągu sześciu miesięcy.
Przedmiotem zamówienia jest wyprodukowanie i dostawa realizowana w formie leasingu finansowego 12 sztuk nowych, niskopodłogowych autobusów miejskich, w tym 3 sztuk autobusów przegubowych i 9 sztuk autobusów standardowych. Więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj.

Pod koniec marca minął termin składania ofert. Konsorcjum Solaris i Pekao Leasing wyceniło ofertę na 20,226 mln zł brutto, a EvoBus i Millenium Leasing – na 22,626 mln zł brutto. Budżet na ten cel wynosi 21,538 mln zł brutto.

Wcozraj (20 kwietnia) postępowanie zostało rozstrzygnięte. Ostatecznie wygrał Solaris. O wyborze decydowały cena (75%) oraz kryteria techniczne (25%). Pod uwagę brane będą gwarancja całopojazdowa, liczba miejsc, wyposażenie pojazdu w układ rekuperacji energii hamowania, wyposażenie autobusu w systemy bezpieczeństwa aktywnego tempomatu oraz asystenta prawej strony pojazdu, liczba skrzyni biegów, sposób otwierania drzwi. Choć Mercedes był minimalnie lepszy w ocenie technicznej, ostatecznie i tak przeważyła kwestia ceny.

Pojazdy mają zostać dostarczone w ciągu sześciu miesięcy od zawarcia umowy. Okres leasingu ustalono na 96 miesięcy (osiem lat). Opłata własna ustalona została na 5,6 mln zł, a oprocentowanie – stopa Wibro 3M plus marża (max 2%). Po zapłacie ostatniej raty leasingowej autobusy przechodzą na zamawiającego.

KrakTransRem zajmuje się „licencjonowaną obsługą połączeń autobusowych dla firm i instytucji w obszarze miasta Krakowa i aglomeracji krakowskiej”. Spółka należy do krakowskiego MPK.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony