Partnerzy serwisu:

Kraków: We wrześniu rozpoczną się odbiory prac na ul. Krakowskiej

Redakcja 27.08.2020

Kraków: We wrześniu rozpoczną się odbiory prac na ul. Krakowskiej
fot. Bogusław Świerzowski/Krakow.pl
Na początku września rozpoczną się procedury związane z odbiorem prac na ul. Krakowskiej. Sprawdzona zostanie poprawność wykonania inwestycji, która z założenia ma zwiększyć komfort przemieszczania się w tej części Krakowa. Zmiany widoczne gołym okiem to przede wszystkim szersze chodniki, wybudowane zatoki parkingowe oraz zieleń.
Wzdłuż ulicy pojawią się większe drzewa w specjalnie osadzonych pod powierzchnią chodników donicach. Będzie też ciszej – dzięki zastosowaniu odpowiedniej technologii, tramwaje nie będą generowały uciążliwego hałasu.

Modernizacja ulicy Krakowskiej rozpoczęła się pod koniec marca ubiegłego roku. W ramach inwestycji przebudowane zostało torowisko tramwajowe od ul. Rollego do ul. Dietla wraz z układem drogowym, chodnikami, towarzyszącą infrastrukturą techniczną, węzłem rozjazdów Krakowska – Dietla – Stradomska. Dodatkowo przebudowywana jest ul. Dietla, od ul. Bożego Ciała do ul. Augustiańskiej. Pracami objęty był również most Piłsudskiego. 17 sierpnia na ul. Krakowską wróciły tramwaje.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony