Partnerzy serwisu:

Kraków: W czerwcu wymiana szyn na rondzie Matecznego

Redakcja 27.05.2019

Kraków: W czerwcu wymiana szyn na rondzie Matecznego
fot. ZIKIT Kraków
W czerwcu ma zostać przeprowadzona wymiana szyn tramwajowych na rondzie Matecznego. Zdecydowano się na wykorzystanie innej technologii (tzw. metody betonowo-asfaltowej), która pozwoli na skrócenie czasu prac do ośmiu dni.
Przez rondo Matecznego dziennie przejeżdża nawet 700 tramwajów. To newralgiczny węzeł komunikacyjny na południu Krakowa. ZDMK zaplanował przeprowadzenie awaryjnych prac naprawczych z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii.

Zastąpienie betonu betono-asfaltem sprawi, że prace przy wypełnianiu przestrzeni międzyszynowej na rondzie zakończą się szybciej. Odcinek, na którym proces schnięcia mógłby trwać nawet 3 tygodnie, teraz zostanie oddany pasażerom i kierowcom już po 8 dniach. I choć koszt nowej technologii jest o ponad 60 procent droższy od standardowych betonowych rozwiązań, to priorytetem w wyborze metody było jak najszybsze oddanie torowiska.

Na rondzie, z uwagi na bezpieczeństwo prowadzonych prac, ruch tramwajów zostanie wstrzymany. Torowcy najpierw zajmą się wymianą szyn na części przejazdu drogowego w rondzie oraz w części ul. Wadowickiej i przejeździe drogowym w ul. Rydlówka. Zakres prac został tak ograniczony, aby zminimalizować utrudnienia. W kolejnych dniach szyny w obrębie ronda Matecznego oraz u wylotu ul. Kalwaryjskiej będą napawane, czyli oczyszczane, a później podgrzane, tak by ubytki uzupełnić materiałem z mieszanki metali. Na końcu całość zostanie wyszlifowana.

Prace na ważnym komunikacyjnie odcinku rozpoczną się w okresie świąt Bożego Ciała, czyli wtedy gdy natężenie ruchu na rondzie zmaleje od kilku do nawet kilkunastu procent. Dopiero po zakończeniu tej awaryjnej naprawy ruszą prace w torowisku w ul. Dietla. Tym samym tramwaje jadące od strony Dębnik skorzystają z tymczasowego objazdu m.in. przez rondo Matecznego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony