Partnerzy serwisu:

Kraków: Umowa na koncepcję węzła Lubocza – z tramwajem do Walcowni

Witold Urbanowicz 05.05.2021

Kraków: Umowa na koncepcję węzła Lubocza – z tramwajem do Walcowni
fot. Zygmunt Put, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Kraków podpisał umowę z wykonawcą koncepcji programowo-przestrzennej, której elementem będzie przystanek tramwajowy, pętla tramwajowa oraz bezkolizyjne skrzyżowanie z torami w rejonie przystanku kolejowego Lubocza. Realizacja tej wizji oznaczałaby powrót tramwajów na ul. Mrozową do pętli Walcownia.
Przedmiotem przetargu jest wielowariantowa koncepcja programowo-przestrzenna budowy węzła komunikacyjnego w rejonie Luboczy. Celem jest m.in. uzyskanie merytorycznej podstawy do weryfikacji ustaleń dotyczących lokalizacji przystanku kolejowego Kraków Lubocza i skomunikowania go z pętlą tramwajową Walcownia oraz budowy bezkolizyjnego przekroczenia układu kolejowego w rejonie ul. Blokowej. Opracowanie będzie podstawą do dalszych działań zmierzających do realizacji elementów układu komunikacyjnego objętych jego zakresem. Szczegółowo o zakresie prac analitycznych piszemy tutaj.

Tuż przed majówką, 30 kwietnia, Kraków podpisał umowę z wykonawcą, firmą Sweco Polska. Jej wartość to 927 tys. zł brutto. Usługa ma być wykonana w ciągu 50 tygodni od zawarcia umowy.

Ruch tramwajów do Walcowni zawieszono w 2018 r. z uwagi na zły stan infrastruktury. Jak informuje ZDMK, demontaż infrastruktury tramwajowej na tej trasie nie jest planowany, a wznowienie ruchu jest „tematem otwartym”, który „jest uzależniony od zabezpieczenia środków finansowych na przedmiotowe zadanie w budżecie miasta Krakowa”.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Węzły przesiadkowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony