Partnerzy serwisu:

Kraków. Tramwaje znów pojadą ul. Krakowską i al. Jana Pawła II

Magdalena Romanowska 11.08.2020

Kraków. Tramwaje znów pojadą ul. Krakowską i al. Jana Pawła II
fot. ZDMK
Od najbliższego poniedziałku (17 sierpnia) zostanie przywrócony ruch tramwajowy na ul. Krakowskiej i Legionów Piłsudskiego, a także na al. Jana Pawła II na odcinku Tauron Arena Kraków – Rondo Czyżyńskie. W dalszym ciągu będzie wyłączony ruch na ul. Starowiślnej (na odcinku Poczta Główna – ul. Dietla), na ul. Ujastek oraz ul. Mrozowej.
Ruch autobusów linii nocnych po ul. Krakowskiej będzie wstrzymany do odwołania. Ruch pojazdów wzdłuż ul. Dietla nadal będzie przebiegał w obu kierunkach jezdnią północną.

Przebudowa skrzyżowania ul. Dietla i Krakowskiej od strony Stradomskiej została zakończona w maju 2020 r. Wykonawca zapowiadał powrót tramwajów na ul. Krakowską i most Piłsudskiego na początku wakacji, jednak modernizacja przedłużyła się z powodu licznych znalezisk archeologicznych na czele z przyczółkami mostu i bramą Krakowską.

Dzięki modernizacji na ul. Krakowskiej pojawiły się szersze i estetycznie ułożone chodniki dla pieszych, podkreślające charakter miejsca kostki. Ulica przestała być też betonową pustynią. Na całej długości wygospodarowano kilka oaz zieleni niskopiennej.

Umowę na przebudowę Krakowskiej ZDMK podpisał z konsorcjum Trakcja i Comsa w lutym 2019 roku. Prace powinny były zakończyć się po 10 miesiącach, ale opóźniły je wspomniane odkrycia archeologiczne.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Odzyskiwanie przestrzeni
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony