Partnerzy serwisu:

Kraków. Ruszył remont torowiska do Bronowic [wizualizacje]

Jakub Dybalski 24.10.2018

Kraków. Ruszył remont torowiska do Bronowic [wizualizacje]
fot. ZIKIT Kraków
W sobotę rozpoczęła się przebudowa ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej wraz z pętlą w Bronowicach. Dodatkowo w ramach robót zmodernizowana zostanie tarcza skrzyżowania al. Mickiewicza, al. Słowackiego, ul. Karmelickiej i ul. Królewskiej.
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu opublikował teraz wizualizację, jak te ulice będą wyglądać po zakończeniu inwestycji. Miasto stara się, by remont był dla krakowian jak najmniej uciążliwy. Od piątku, 5 października, obowiązują bezpłatne przejazdy na tymczasowych liniach nr 74, 704 i 713.

Autobusy zastępcze numer 704 i 713 kursują co 2-3 minuty, a na odcinku między Bronowicami a pętlą w Bronowicach Małych jeżdżą tramwaje linii nr 74.

zdjęcie i wizualizacja, ZIKiT

Przetarg na przebudowę ciągu ulic Królewskiej, Podchorążych, Bronowickiej został ogłoszony przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w połowie stycznia 2018 r. Wyłonienie wykonawcy inwestycji wydłużyło się z powodu ogromnej liczby pytań zadawanych przez zainteresowane firmy i odwołań. Umowę z wykonawcą można było podpisać dopiero we wrześniu.

zdjęcie i wizualizacja, ZIKiT

Na modernizację torowiska do Bronowic miasto przeznaczyło prawie 77 mln zł. Inwestycja będzie realizowana w ramach projektu „Modernizacja torowisk tramwajowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. W jej ramach pojawi się nowy układ drogowy i torowy na odcinku od skrzyżowania Alej Trzech Wieszczów z ulicą Królewską. Zostaną wykonane: odwodnienie, oświetlenie, sieć wodociągowa i kanalizacyjna. Zamontowane będą tablice informacji pasażerskiej, wiaty oraz automaty do zakupu biletów. Jezdnia zyska nową nawierzchnię, piesi – nowe chodniki, a rowerzyści – drogę dla rowerów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony