Partnerzy serwisu:

Kraków: Rusza przebudowa torowiska w al. Jana Pawła II i Ptaszyckiego

Witold Urbanowicz 15.09.2021

Kraków: Rusza przebudowa torowiska w al. Jana Pawła II i Ptaszyckiego
remontowane torowisko w ul. Ujastekfot. ZDMK
Firma ZUE wyremontuje kolejne wysłużone torowisko tramwajowe w Krakowie. 20 września rozpoczną się prace przy przebudowie torów w ciągu al. Jana Pawła II i Ptaszyckiego. Wtedy też powrócą tramwaje na ul. Ujastek.
Kilka dni temu, 6 września, Kraków podpisał umowę z firmą ZUE na przebudowę torowiska tramwajowego w ciągu ul. Jana Pawła II i ul. Ptaszyckiego od pl. Centralnego do ul. Bardosa wraz z przebudową sieci trakcyjnej, odwodnieniem, przebudową kolidującej infrastruktury technicznej. W sumie przebudowa obejmuje ok. 1,8 km torowiska. Wartość robót to 33,4 mln zł brutto.

Roboty rozpoczną się 20 września i potrwają 10 miesięcy. Wznowienie ruchu tramwajów planowane jest po 8 miesiącach. W I etapie zamknięte będą prasy przylegające do torowiska tramwajowego.

Linie tramwajowe 16 i 44 będą zawieszone. Linia 10 będzie kursować przez al. Solidarności i ul. Ujastek Mogilski. Uruchomiona zostanie autobusowa linia zastępcza nr 716 na trasie Aleja Przyjaźni – al. Andersa, Boruty-Spiechowicza, al. Jana Pawła II, Ptaszyckiego – Fort Mogiła, a także tramwajowa linia zastępcza nr 74 na trasie Mistrzejowice – ks. Jancarza, Mikołajczyka, al. Andersa, Plac Centralny, al. Jana Pawła II, Mogilska, Lubicz, Basztowa, Długa, Kamienna – Dworzec Towarowy.

Jednocześnie uruchomione zostanie po przebudowie torowisko w ul. Ujastek. Od poniedziałku 20 września linia nr 4 zostanie przywrócona na swoją stałą trasę. Zostanie zlikwidowana zastępcza linia autobusowa nr 704.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony