Partnerzy serwisu:

Kraków: Rusza modernizacja torowiska w ciągu ul. Ujastek Mogilski

Witold Urbanowicz 04.02.2021

Kraków: Rusza modernizacja torowiska w ciągu ul. Ujastek Mogilski
fot. UM Kraków
W przyszłym tygodniu rozpocznie się naprawa torowiska w ciągu ul. Ujastek Mogilski. Przez trzy miesiące nie będą kursować tramwaje między Kombinatem a Kopcem Wandy.
Jak informuje ZDMK, w poniedziałek 8 lutego rozpocznie się gruntowna naprawa torowiska tramwajowego na ul. Ujastek Mogilski pomiędzy węzłem Kombinat a przystankiem Kopiec Wandy. Prace obejmą ok. 1700 m torów pojedynczego. Wymienione zostaną szyny wraz z podkładami i podbudową. Odtworzone zostanie odwodnienie torowiska. Wymieniona będzie także sieć trakcyjna wraz z konstrukcjami wsporczymi i osprzętem.

Prace potrwają ok. trzy miesiące. W tym czasie wyłączony będzie ruch na odcinku od Kombinatu do Kopca Wandy. Zmianie ulegną trasy linii 21 i 22, a linia 44 zostanie zawieszona. Linia 21 kursować będzie na okrężne trasie – od ronda Kocmyrzowskiego przez Łowińskiego, Ujastek do Kombinatu. Dalej tramwaje będą wracać przez al. Solidarności. Natomiast linia 22 od Kombinatu pojedzie przez Ujastek, Łowińskiego, Kocmyrzowską na Wzgórza Krzesławickie. Częstotliwość bez zmian. Uruchomiona zostanie linia zastępcza 721 Pleszów – Igołomska – Ujastek Mogilski – Kombinat, kursująca tylko w dni powszednie – co 15 min. w szczycie i co 30 min poza nim.

Prace zrealizuje ZUE w ramach obowiązującej umowy konserwacyjnej. Ich koszt to ok. 7,7 mln zł. Jak dodaje ZDMK, realizacja prac na ul. Ujastek Mogilski jest istotna w kontekście planowanej przebudowy torowiska w ul. Ptaszyckiego oraz al. Jana Pawła II (od Placu Centralnego).


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony