Partnerzy serwisu:

Kraków rozpoczyna dialog techniczny ws. zakupu 60 tramwajów

Witold Urbanowicz 28.09.2018

Kraków rozpoczyna dialog techniczny ws. zakupu 60 tramwajów
Propozycja tramwaju Solarisa i Stadlera dla Krakowamat. MPK Kraków
Miasto Kraków zapowiada zakup kolejnych 60 nowych tramwajów o długości 30-35 m. Właśnie rusza dialog techniczny poprzedzający procedurę przetargową. – W najbliższych latach dojdziemy do tego, że praktycznie 75% tramwajów to będą pojazdy klimatyzowane, niskopodłogowe – mówi Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.
Władze Krakowa poinformowały dzisiaj o planach zakupu kolejnych nowych tramwajów. – Dzisiaj ogłaszamy dialog techniczny w sprawie 60 tramwajów o długości 30-35 m, z niską podłogą – mówi Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa. – Chcemy porozmawiać z firmami zainteresowanymi dostarczaniem tramwajów do Krakowa, żeby ustalić pewne rzeczy, szczegóły i żeby tramwaj był jak najlepszy – mówi Marek Gancarczyk, rzecznik prasowy MPK Kraków. Jak dodaje, szacunkowa wartość zakupu to 550 mln zł.

Jak zdradza przewoźnik, tramwaje będą mieć minimum 6 drzwi i umożliwią jednoczesną podróż co najmniej 220 osób, z czego 35% na miejscach siedzących. Wagony będą także przystosowane do jazdy bez sieci trakcyjnej – taką opcję przewidziano po raz pierwszy w tramwajach, które dostarczy Stadler z Solarisem (dzisiaj zaprezentowano ich wygląd). Oczywiście kolejne pojazdy zostaną wyposażone w klimatyzację, automat biletowy z możliwością zapłaty monetami i kartą, system informacji pasażerskiej, monitoring i system liczenia pasażerów.

Plany zakładają uzyskanie dofinansowania z funduszy Unii Europejskiej. Jak informuje MPK Kraków, obecnie trwają uzgodnienia w zakresie uzyskania wkładu własnego na sfinansowanie tego zakupu. Ogłaszany właśnie dialog techniczny pozwoli na przygotowanie się do ogłoszenia przetargu na zakup w 2019 r.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony