Partnerzy serwisu:

Kraków: Rekordowe 2 miliony wypożyczeń rowerów miejskich Wavelo

Redakcja 14.06.2019

Kraków: Rekordowe 2 miliony wypożyczeń rowerów miejskich Wavelo
fot. MS
W pierwszej połowie czerwca padł kolejny rekord dotyczący rowerów miejskich Wavelo – zanotowana została okrągła liczba 2 milionów wypożyczeń. Wavelowicze przejechali do tej pory ponad 7,5 miliona kilometrów. To oznacza, że mogliby okrążyć Planty ponad 1,8 miliona razy i spalić przy tym ponad 700 tysięcy uwielbianych w Krakowie obwarzanków z makiem.
System Wavelo funkcjonuje w Krakowie od 2016 roku. Przez ten czas rowery miejskie na stałe wpisały się w krajobraz miasta, zyskując przy tym sympatię i oddanie mieszkańców. Przeciętny użytkownik spędza na rowerze Wavelo 37 minut i przejeżdża 3,6 km. Do dyspozycji Krakowian i turystów jest 1500 rowerów przy aż 169 stacjach dostępnych w całym mieście.

–Dwa miliony wypożyczeń rowerów Wavelo to dla nas powód do dumy i radości. To także znak, że rowery miejskie na dobre zadomowiły się w świadomości Krakowian, którzy coraz częściej decydują się zamienić samochód na jednoślad – mówi Albert Wójtowicz, Dyrektor Operacyjny Projektu „Wavelo”.

Jak podają statystyki operatora, ponad 2 miliony wypożyczeń Wavelo pozwoliły zaoszczędzić niemal 2 tony dwutlenku węgla. Ma to niebagatelne znaczenie w obecnych czasach, w których musimy zmagać się z kryzysem klimatycznym.

Z okazji przekroczenia 2 milionów wypożyczeń firma BikeU postanowiła nagrodzić wybranych użytkowników. Miesięczne abonamenty 90-minutowe trafiły do osoby, która odbyła podróż numer 2 miliony, do użytkownika, który wypożyczył Wavelo najwięcej razy oraz do tego, który pokonał najdłuższy dystans jednośladem Wavelo. – Cieszymy się, że możemy obdarować Wavelowiczów abonamentami i przyczynić się tym samym do promocji zdrowego stylu życia wśród krakowian – dodaje Albert Wójtowicz.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony