Partnerzy serwisu:

Kraków przygotowuje remont torów między pl. Centralnym a Kopcem Wandy

Witold Urbanowicz 23.07.2019

Kraków przygotowuje remont torów między pl. Centralnym a Kopcem Wandy
Widok z 2016 r.fot. Mateusz Giełczyński, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Zarząd Dróg Miasta Krakowa przygotowuje się do remont jednego z najbardziej wysłużonych odcinków torowiska tramwajowego w Nowej Hucie. Ruszył przetarg na wykonanie projektu przebudowy ok. 2-kilometrowego odcinka trasy wzdłuż al. Jana Pawła II i ul. Ptaszyckiego wraz z pętlą Kopiec Wandy.
Przedmiotem zamówienia jest opracowaniu dokumentacji projektowej na przebudowę torowiska tramwajowego w ciągu al. Jana Pawła II i ul. Ptaszyckiego na odcinku od pl. Centralnego do ul. Bardosa oraz pętli tramwajowej Kopiec Wandy wraz z przebudową sieci trakcyjnej, odwodnieniem, przebudową kolidującej infrastruktury. Zamawiający – Zarząd Dróg Miasta Krakowa – nie opublikował jeszcze specyfikacji zamówienia. Na razie informacja o zamówieniu została wysłania do europejskiego dziennika zamówień publicznych.

W sumie prace obejmą ok. 2 km trasy. Odcinek wzdłuż al. Jana Pawła II oddano do użytku w 1958 r., wzdłuż Ptaszyckiego – w 1971 r., a samą pętlę Kopiec Wandy – w 1977 r. Stan torowisk określany jest jako zły. Trasa ta obsługiwana jest obecnie przez linię nr 10 i 16, a na pętli Kopiec Wandy kończą bieg tramwaje linii 21, 22 (wycofana Mrozowej po zamknięciu trasy do Walcowni) i 44.

Termin składania ofert mija 23 sierpnia. O wyborze zdecydują cena (60%) oraz długość oferowanego okresu gwarancji na wykonane zadanie (40%). Na opracowanie projektu przeznaczono 10 miesięcy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony