Partnerzy serwisu:

Kraków: Nowy elektrobus wyjechał na ulice

Redakcja 07.05.2020

Kraków: Nowy elektrobus wyjechał na ulice
fot. MPK Kraków
Dzisiaj na ulice Krakowa wyjechał kolejny autobus elektryczny. To pojazd, który został wypożyczony przez Solarisa. Obecnie MPK eksploatuje 28 elektrobusów.
Dzisiaj rano (7 maja) na linię na 169 (Zajezdnia Wola Duchacka – Górka Narodowa) wyjechał kolejny elektryczny autobus przegubowy. To pojazd, który do MPK SA trafił 27 kwietnia (został wypożyczony z firmy Solaris Bus & Coach SA do końca roku, z możliwością wydłużenia tego terminu). Dzięki temu MPK SA w Krakowie ma już w sumie 28 autobusów elektrycznych, w tym pięć przegubowych.

Eksploatowany przez MPK SA autobus ma 18 metrów długości, jest wyposażony w platformę dla osób poruszających się na wózkach, monitoring i automat biletowy. Może był ładowany zarówno przez wtyczkę plug-in jak i przez zamontowany na dachu pantograf.

Decyzja o zwiększaniu liczby elektrycznych autobusów jest podyktowana troską MPK SA o środowisko i czyste powietrze w Krakowie. To także efekt ustawy o elektromobilności, która zobowiązuje miasta do posiadania określonej liczby bezemisyjnych pojazdów.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony