Partnerzy serwisu:

Kraków: Nowe przystanki kolejowe popularne. Dojazd do centrum w 20 min

Jakub Rösler 26.11.2021

Kraków: Nowe przystanki kolejowe popularne. Dojazd do centrum w 20 min
fot. Kraków po kolei
W Krakowie oddano do użytku dwa przystanki kolejowe. Pociągi zatrzymują się na przystankach Kraków Złocień, a także Kraków Swoszowice. Dzięki temu mieszkańcy dużych krakowskich osiedli zyskali łatwiejszy dojazd do centrum miasta, który w obu przypadkach zabiera niecałe 20 minut.
W stolicy Małopolski oddano do użytku dwa przystanki kolejowe. Znacząco ułatwią one dojazd do centrum miasta mieszkańcom Złocienia i Swoszowic. Całość zrealizowała spółka PKP PLK. Przystanek Kraków Złocień powstał w ramach inwestycji za przeszło 1 mld zl, współfinansowanej przez Unię Europejską w ramach instrumentu CEF “Łącząc Europę”.

Jak przypomina Prezes Kolei Małopolskich Tomasz Warchoł, nowy przystanek udostępniono do użytku 7 listopada tego roku.

– Pasażerowie szybko pokazali, że nowy przystanek na linii SKA3 był potrzebny. Od dnia uruchomienia do 18.11 do pociągów obsługiwanych przez Koleje Małopolskie na przystanku Kraków Złocień wsiadło 1300 pasażerów. W szczytach komunikacyjnych na wspomnianym przystanku do pociągów Kolei Małopolskich wsiada ponad 20 pasażerów. Warto wspomnieć, że liczba pociągów obsługujących osiedle Złocień będzie sukcesywnie zwiększana wraz z postępami prac modernizacyjnych prowadzonych przez PKP PLK – dodaje Tomasz Warchoł.

Aktualnie trwają prace modernizacyjne na trasie przy której znajduje się przystanek Kraków Złocień. Po ich zakończeniu możliwe będzie uruchomienie jeszcze większej ilości połączeń niż teraz.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Proces inwestycyjny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony