Partnerzy serwisu:

Kraków: Na Bronowicach powstanie parking oraz dworzec autobusowy. Rusza przetarg

Witold Urbanowicz 17.05.2019

Kraków: Na Bronowicach powstanie parking oraz dworzec autobusowy. Rusza przetarg
fot. GSV
Spółka Miejska Infrastruktura w Krakowie ogłosiła przetarg na projekt i budowę węzła przesiadkowego na Bronowicach. Wewnątrz łącznicy Balickiej i Armii Krajowej powstać mają dworzec autobusowy wraz z parkingiem przesiadkowym. W ramach opcji założono budowę kładki do przystanku kolejowego.
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego wraz z parkingiem P&R Bronowice i terminalem autobusowym. Zintegrowany węzeł przesiadkowy, lokalizuje się w obrębie istniejącego, dwupoziomowego skrzyżowania ulic: Armii Krajowej – Bronowickiej – Balickiej.

Dworzec zlokalizowany będzie wewnątrz łącznicy węzła drogowego ul. Balickiej i Armii Krajowej. Zaprojektowanych zostanie sześć peronów dwustronnych. Zadaszenie dworca autobusowego stanowić będzie pierwszą kondygnację parkingu dla samochodów osobowych, na którym kierowcy pozostawiając swój pojazd będą mogli skorzystać z transportu publicznego. W sumie przewidziano 200 miejsc postojowych, choć parking może zostać rozbudowany.

Termin składania ofert mija 24 czerwca. O wyborze zdecydują cena (60%), okres gwarancji (15%), czas realizacji robót budowlanych (15%) oraz czas wyłączenia ruchu tramwajowego w ciągu Bronowickiej i Balickiej (10%).

Termin realizacji zamówienia wynosi 123 tygodnie od daty zawarcia umowy, przy założeniu, że czas na uzyskanie ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę wyniesie 10 tygodni od złożenia wniosku a czas realizacji robót budowlanych wyniesie 85 tygodni. Prawem opcji objęta jest kładka pieszo-rowerowa nad ul. Armii Krajowej, która zapewni dojście do przystanków kolejowych. Prace powinny zakończyć się najpóźniej do 10 grudnia 2021 r.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Węzły przesiadkowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony