Partnerzy serwisu:

Kraków. MPK testuje krótki autobus z Turcji

jd/inf. pras. 16.10.2019

Kraków. MPK testuje krótki autobus z Turcji
fot. MPK Kraków/Facebook
Na trzytygodniowe testy do Krakowa trafił króciutki autobus wyprodukowany przez Karsana. Podobne jeżdżą w podolsztyńskich Dywitach. Pojazd ruszył na trasy w sobotę, będzie kursował przez trzy tygodnie na liniach 100 i 101.
To nietypowy autobus, bo jeden z najmniejszych jakie miało możliwość testować MPK. Długość pojazdu to zaledwie niecałe 6 metrów. W środku jest miejsce dla 22 pasażerów.

Jak informuje MPK, komfort podróży zapewniają wygodne siedzenia, klimatyzacja i przestronna przestrzeń pasażerska. Podróżujący chcący podładować swoje telefony mogą skorzystać z ładowarek USB. Osoby poruszające się na wózkach lub podróżujące z wózkiem dziecięcym na pewno docenią niską podłogę, platformę oraz specjalnie wydzieloną przestrzeń.

W autobusie zostały zaprojektowane osobne drzwi dla kierowcy. Świetną widoczność zapewnia panoramiczna szyba przednia i ogromne lusterka, które na pewno przydadzą się w krakowskim ruchu miejskim. W Krakowie zwracają uwagę, że największa zaleta to łatwość prowadzenia autobusu. Wąskie uliczki, ciasne skrzyżowania czy cofanie to coś, w czym Karsan bardzo dobrze się sprawdza. Autobus może zawrócić na pętli wynoszącej zaledwie 13,6 m średnicy.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony