Partnerzy serwisu:

Kraków ma nową aplikację do zakupu biletów okresowych

Jakub Rösler 06.08.2021

Kraków ma nową aplikację do zakupu biletów okresowych
fot. krakow.pl
Pasażerowie komunikacji miejskiej mają coraz mniej powodów, aby przychodzić do punktów sprzedaży biletów. Została dla nich udostępniona aplikacja mobilna o nazwie Krakowska Karta Miejska, która umożliwia łatwy zakup wszystkich rodzajów biletów okresowych.
Aplikację można bezpłatnie pobrać ze sklepów Google Play i Apple App Store. Co ważne, mogą z niej korzystać wszystkie osoby, niezależnie od tego, czy są mieszkańcami Krakowa i czy płacą tu podatki. Działa ona zarówno na urządzeniach mobilnych z systemem Android, jak i iOs. Po pobraniu aplikacji wystarczy się zarejestrować i założyć konto – potrzebny będzie do tego m.in. adres mailowy. Osoby, które już wcześniej korzystały z możliwości zakupu biletu na stronie internetowej m.kkm.krakow.pl, będą mogły w nowej aplikacji logować się korzystając z dotychczasowego loginu i hasła.

Po zalogowaniu się do aplikacji, użytkownicy będą mogli kupić każdy rodzaj biletu okresowego, w tym także bilet 5+1. Aby to zrobić, należy wybrać „kafelek” o nazwie „Bilety,” wybrać rodzaj biletu – normalny lub ulgowy, a następnie okres ważności biletu. Po wybraniu opcji „Zapłać”, aplikacja przeniesie nas do wyboru formy płatności. Można to zrobić BLIK-iem, zwykłym przelewem lub kartą kredytową.

Aplikacja służy nie tylko do nabywania biletów, ale także umożliwia okazanie specjalnego kodu QR kontrolerom biletów. Trzeba tylko pamiętać, aby podczas podróży posiadać przy sobie naładowany smartfon z dostępem do internetu, na który pobraliśmy aplikację.

Przypomnijmy, że mieszkańcy Krakowa i osoby, które płacą tu podatki już od 2018 roku mogą korzystać z aplikacji mKK. Aplikacja ta umożliwia nie tylko zakup biletu, ale także złożenie wniosków o wydanie Karty Krakowskiej lub zmianę nośnika biletu. Z kolei od 17 maja osoby, które nie są zameldowane w Krakowie, ale tu mieszkają i płacą podatki, mogą uzyskać lub przedłużyć uprawnienia Karty Krakowskiej bez konieczności przychodzenia do punktów sprzedaży biletów. Mogą to zrobić online, wysyłając na adres e-mail okazpit@kk.krakow.pl np. pierwszą stronę PIT wraz z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru (UPO).
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inteligentne systemy transportowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony