Partnerzy serwisu:

Kraków kupuje autobusy midi i mini

Witold Urbanowicz 13.02.2020

Kraków kupuje autobusy midi i mini
fot. Lukas 3z, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
MPK Kraków ogłosiło przetarg na dostawę pięciu krótkich autobusów komunikacji miejskiej. Pojazdy miałyby zostać dostarczone w ciągu siedmiu miesięcy od zawarcia umowy.
Przedmiotem przetargu jest pięciu fabrycznie nowych niskopodłogowych autobusów. Zamówienie jest podzielone na dwa zadania w zależności od długości pojazdu. Termin składania ofert mija 17 marca. Startować mogą firmy, które zrealizowały w ostatnich latach dostawę co najmniej jednego pojazdu (albo – w przypadku składania ofert na dwa zadania – dwóch pojazdów). 

Jedno zadanie dotyczy trzech autobusów klasy midi, wycenionych na 2,7 mln zł netto. Zamawiający wymaga pojazdów o długości od 8,5 do 9,6 m. W środku powinno być łącznie dostępnych co najmniej 60 miejsc dla pasażerów, w tym minimum 15 miejsc siedzących. O wyborze zdecydują cena (65%), okres gwarancji autobusu całopojazdowej (8%), liczba wszystkich miejsc pasażerskich w autobusie – siedzących i stojących (6%), wyposażenie autobusów w systemy bezpieczeństwa: aktywnego tempomatu oraz asystenta prawej strony pojazdu (7%), liczba biegów skrzyni biegów (5%), montaż w autobusie układu rekuperacji energii hamowania (6%), wysokość poziomu podłogi drzwi wejściowych od poziomu jezdni (3%).

Zadanie drugie dotyczy dwóch pojazdów mini, które wyceniono na 1,8 mln zł netto. Długość pojazdów określono na 5,8-7,5 metra. W środku ma być miejsce dla co najmniej 20 pasażerów, w tym minimum 8 miejsc siedzących. O wyborze zdecydują cena (65%), okres gwarancji autobusu całopojazdowej (8%), liczba wszystkich miejsc pasażerskich w autobusie – siedzących i stojących (8%), liczba biegów skrzyni biegów (5%), montaż w autobusie układu rekuperacji energii hamowania (8%), wysokość poziomu podłogi drzwi wejściowych od poziomu jezdni (6%).

Autobusy mają być niskopodłogowe. Wyposażenie obejmuje klimatyzację, porty USB do ładowania urządzeń mobilnych, a także poduszki naścienne dla pasażerów stojących. Na ich dostawę przeznaczono siedem miesięcy. Szacowana wartość zamówienia to 4,5 mln zł netto.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony