Partnerzy serwisu:

Kraków: Kolejne odkrycie na przebudowie Krakowskiej

UM Kraków 02.06.2020

Kraków: Kolejne odkrycie na przebudowie Krakowskiej
fot. ZDMK
Podczas prac na południowej jezdni ulicy Dietla w rejonie skrzyżowania z ul. Krakowską odkryto konstrukcję kamienną – prawdopodobnie drugi przyczółek mostu. Teraz wykonawca remontu czeka na decyzje konserwatora dotyczące dalszego postępowania – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa.
Po dokonaniu kamiennego odkrycia, wykonawca zawiadomił służby konserwatorskie. Na miejscu czynności podjął nadzór archeologiczny. Do czasu ustalenia przez konserwatora sposobu postępowania ze znaleziskiem, wykonawca będzie prowadził pracę z pominięciem tego miejsca.

Prace na ulicy Krakowskiej rozpoczęły się w marcu ubiegłego roku. W ich ramach przebudowywane jest torowisko tramwajowe na odcinku od ul. Rollego do ul. Dietla wraz z układem drogowym, chodnikami, ścieżkami, towarzyszącą infrastrukturą techniczną oraz węzłem na skrzyżowaniu ul. Krakowskiej, Dietla i Stradomska. Dodatkowo przebudowywana jest ul. Dietla, na odcinku od ul. Bożego Ciała do ul. Augustiańskiej, a także modernizowany jest most Piłsudskiego.

Zakończenie inwestycji planowane jest we wrześniu br. Wpływ na ten termin może mieć ogłoszony stan epidemii w Polsce oraz zalecenia konserwatorskie dotyczące znaleziska po stronie południowej ul. Dietla.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony