Partnerzy serwisu:

Kraków: Częstsze kursy i dodatkowe 70 autobusów więcej do ruchu

Redakcja 27.03.2020

Kraków: Częstsze kursy i dodatkowe 70 autobusów więcej do ruchu
fot. MPK Kraków
Od najbliższego poniedziałku, 30 marca zwiększy się częstotliwość kursowania autobusów na kilkudziesięciu liniach w Krakowie. Częstsze kursy zostały zaplanowane przede wszystkim w godzinach porannego i popołudniowego szczytu.
W porównaniu do obecnego tygodnia, w poniedziałek, 30 marca na liniach regularnych pojawi się aż 70 autobusów więcej. Co więcej do wykorzystania będzie także gotowych 15 autobusów i 10 tramwajów rezerwowych, które na każdy sygnał o większej frekwencji będą wysyłane do ruchu.

Również od poniedziałku, 30 marca uruchomiona zostanie nowa tymczasowa linia 704. Linia kursować będzie po trasie linii 204 na odcinku od Czerwonych Maków P+R do Miejskiego Centrum Opieki w celu wzmocnienia obsługi Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu. Trasa linii nr 704 będzie następująca: Czerwone Maki P+R – Bunscha – Babińskiego – Zawiła – Zakopiańska – Borek Fałęcki – Zakopiańska – Jugowicka – Podmokła – Stojałowskiego – Halszki – Witosa – Nowosądecka – Wielicka – Kostaneckiego – Jakubowskiego – Miejskie Centrum Opieki.

Prowadzący autobusy i tramwaje cały czas będą starali się obserwować liczbę podróżujących pasażerów oraz tych oczekujących na przystankach. W sytuacji, gdy ocenią, że jest ich zbyt dużo będą zgłaszać dyspozytorom, aby wysyłali na daną trasę dodatkowe pojazdy. O dodatkowym autobusie czy tramwaju prowadzący będą także informować pasażerów przez mikrofon. Jednocześnie w najważniejszych miejscach przesiadkowych będą pracowali inspektorzy ruchu MPK i gdy tylko pojawi się taka potrzeba, będą uruchamiać dodatkowe kursy.

Prowadzący nie będą opuszczać swojego miejsca pracy, aby liczyć wsiadających i wysiadających pasażerów. Chodzi o bezpieczeństwo i zdrowie naszych kierowców i motorniczych, bo to dzięki nim komunikacja miejska w tym trudnym dla wszystkich okresie może funkcjonować i zapewniać dojazd pracownikom szpitali, piekarni czy sklepów spożywczych.


PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport