Partnerzy serwisu:

Kraków chroni tramwaje na ul. Długiej dzięki separatorom

Jakub Dybalski 10.04.2019

Kraków chroni tramwaje na ul. Długiej dzięki separatorom
fot. UM Kraków/Razem w Ruchu
Na ul. Długiej w Krakowie zainstalowano separatory przy miejscach parkingowych. Dzięki temu kierowcy czują, czy przystając swoim samochodem, nie blokują przejazdu tramwaju.
Niedawno pisaliśmy o rozwiązaniu zastosowanym na moście Królowej Jadwigi w Poznaniu. Tam drogowcy wymalowali farbą fluorescencyjną symbole tramwaju, które oznaczają szerokość pojazdów szynowych. To informuje kierowców jak blisko mogą się zbliżyć do torowiska, by uniknąć zablokowania tramwaju lub zarysowania samochodu.

Również Kraków ma problem na styku tramwaje–samochody na wąskiej ulicy Długiej. Tam rozwiązaniem są separatory. Już wcześniej miejsca parkingowe oznaczono wyraźnym, biało–czerwonym malowaniem. Nie wystarczyło to jednak i czasem kierowcy, zwłaszcza większych, dostawczych samochodów, blokowali przejazd tramwaju.


Dzięki separatorom kierowcy nie tylko zobaczą, ale też poczują, że nieprawidłowo parkują. Dzięki temu zaoszczędzą pasażerom transportu publicznego spóźnienia, a sobie mandatu.

Jak przypomina krakowski magistrat, w zeszłym roku na ulicy Długiej tramwaje były z tego powodu zatrzymywane 130 razy. W sumie czas przymusowego postoju przekroczył tam w 2018 r. łącznie 40 godzin.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Odzyskiwanie przestrzeni
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony