Partnerzy serwisu:

Kraków: Blisko 1 mln zł na walkę z koronawirusem w autobusach i tramwajach

Redakcja 22.04.2020

Kraków: Blisko 1 mln zł na walkę z koronawirusem w autobusach i tramwajach
fot. MPK Kraków
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie dokonało pierwszych wyliczeń wydatków, jakie poniosło na walkę z koronawirusem. Od ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego do chwili obecnej miejski przewoźnik wydatkował już ten cel już blisko 900 tys. złotych.
Niemal połowę tej kwoty pochłonął zakup płynów do dezynfekcji. Zakupiono ich łącznie 5200 litrów za kwotę 366 000 złotych. Kolejną istotną pozycją była dezynfekcja tramwajów i autobusów, na którą przeznaczono 220 000 złotych.

Jeśli chodzi o środki ochrony osobistej dla pracowników, w tym dla prowadzących, to na zakup różnego rodzaju maseczek (jedno- i wielokrotnego użytku) w łącznej liczbie 45 tys. sztuk wydatkowano kwotę 117 000 złotych, a na zakup rękawiczek jednorazowych w liczbie 73,5 tys. par – kwotę 92 000 złotych.

Na ozonowanie pomieszczeń na terenie zajezdni (poczekalnie, szatnie) przeznaczono ok. 50 000 złotych, a na mycie i dezynfekcję toalet biologicznych dla prowadzących – 20 000 złotych.

Zakupiono także dozowniki do płynów dezynfekcyjnych – montowanych w punktach socjalnych zlokalizowanych na pętlach oraz dyspozytorniach zajezdniowych – na kwotę 12 000 złotych.

Łącznie przez nieco ponad miesiąc wydatki MPK SA w Krakowie na dezynfekcję pojazdów i dekontaminację pomieszczeń oraz zakup środków ochrony pracowników wyniosły już prawie 900 tys. zł.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony