Partnerzy serwisu:

Kraków. 3 firmy chętne do budowy linii tramwajowej do Mistrzejowic

Magdalena Romanowska 14.08.2020

Kraków. 3 firmy chętne do budowy linii tramwajowej do Mistrzejowic
fot. ZDMK
Zarząd Dróg Miasta Krakowa poinformował o otwarciu ofert w dotyczących ostatniego etapu postępowania związanego z budową nowej linii tramwajowej do Mistrzejowic (KST etap IV). Inwestycja realizowana jest w modelu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.
Kilka tygodni temu Europejski Bank Inwestycyjny potwierdził gotowość udzielania kredytu firmie realizującej to zadanie. Kwoty, które zostały zaproponowane przez firmy obejmują zaprojektowanie linii, pozyskanie niezbędnych pozwoleń, realizację inwestycji oraz jej utrzymanie przez okres 20 lat. Po tym okresie cała infrastruktura tramwajowa w dobrym stanie technicznym przejdzie na własność gminy.

Oferty wpłynęły od firm: Mota-Engil Central Europe – na kwotę 1,867 mld zł brutto, Vardun – na kwotę 2,877 mld zł brutto oraz konsorcjum firm PPP Solutions Polska i Gulermak AGir Sanayi Insaat ve Taahh na kwotę 1,125 mld zł brutto. Oferty firm zostaną teraz przez nas sprawdzone pod względem formalnym i merytorycznym, zgodnie z harmonogramem mamy na to 70 dni. Brane pod uwagę będą zaprezentowane rozwiązania techniczne, ale szczególnie ważny będzie zaproponowany model finansowy.

Zgodnie z harmonogramem końca roku możliwe ma być podpisanie umowy z wybraną firmą. Przedsiębiorstwo w pierwszej kolejności odpowiedzialne będzie za opracowanie projektu oraz pozyskanie niezbędnych decyzji umożliwiających realizację prac budowlanych (II kwartał 2022 r.), zabezpieczenie finansowania, następnie rozpocznie budowę nowego odcinka linii tramwajowej, która zgodnie z założeniami będzie trwała do 2024 r. (I kwartał). Po zakończeniu prac rozpocznie się okres eksploatacji (utrzymanie przez okres 20 lat – do 2044 r.).
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony