Partnerzy serwisu:

Kowno. Solaris dostarczy 85 trolejbusów

jd/inf. pras. 08.10.2018

arrow
arrow
Kowno. Solaris dostarczy 85 trolejbusów
Fot. Solaris
Kowno. Solaris dostarczy 85 trolejbusów
Kowno. Solaris dostarczy 85 trolejbusów
Z początkiem października przedstawiciele firmy Solaris Bus & Coach S.A. podpisali z przewoźnikiem UAB Kauno Autobusai z Kowna umowę na dostawę aż 85 sztuk nowoczesnych trolejbusów Solaris Trollino 12. Zgodnie z jej założeniami dostawy bezemisyjnych pojazdów z Bolechowa zrealizowane będą w ciągu 15 miesięcy.
Zamówienie złożone przez litewskiego przewoźnika, zakładające dostawę 85 Trollino 12 warte jest blisko 30 milionów euro. Solaris to europejski lider, jeśli chodzi o dostawy trolejbusów. Niedawno podpisał też umowy na dostawę do 50 przegubowych trolejbusów Trollino 18 do Kluż-Napoki w Rumunii oraz 80 kolejnych pojazdów tego samego typu do Mediolanu we Włoszech.

Na Litwie jeździ dziś w sumie ponad 220 trolejbusów Solarisa. Dostawa kolejnych 150 do przewoźnika w Wilnie właśnie się kończy. Niemalże 100 pojazdów Solarisa, w tym 42 trolejbusy, jeździ po ulicach Kowna.

Trolejbusy zamówione przez UAB Kauno Autobusai będą mogły zabrać na pokład do 85 osób, w tym 27 na miejscach siedzących. Wejście do trolejbusów ułatwią podwójne drzwi w układzie 2+2+2 oraz funkcja przyklęku, dzięki której prawa strona trolejbusu obniży się podczas postoju na przystanku. Ekologiczne trolejbusy napędzane będą przez asynchroniczny silnik trakcyjny o mocy ponad 150 kW.

Trolejbusy zostaną ponadto wyposażone w ekologiczne oświetlenie w technologii LED, w skład którego wejdą lampy oświetlające pantograf i linie trakcyjne. Na pokładzie, oprócz rozbudowanego systemu informacji pasażerskiej, będzie także układ monitoringu wizyjnego wraz z rejestratorem, który obserwować będzie zarówno przestrzeń pasażerską, jak i kabinę kierowcy. Pojazdy będą wyposażone w alkoholową blokadę silnika trakcyjnego uniemożliwiającą uruchomienie pojazdu jeśli urządzenie wykryje stężenie alkoholu w powietrzu wydychanym przez kierowcę.

Trollino 12 dla Kowna będą także posiadać układ wspomagania kierownicy składający się z dwóch pomp – głównej, zamontowanej przy silniku trakcyjnym oraz pompy pomocniczej. Dzięki temu, nawet w przypadku utraty mocy z linii trakcyjnej, pojazd nadal posiadać będzie wspomaganie układu kierowniczego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony