Partnerzy serwisu:

Kowary wyremontują dworzec kolejowy dzięki Polskiemu Ładowi

Jakub Rösler 03.12.2021

Kowary wyremontują dworzec kolejowy dzięki Polskiemu Ładowi
fot. UM w Kowarach
Kolejnym dworcem kolejowym, który odzyska dawny blask dzięki dofinansowaniu z Polskiego Ładu jest nieczynny dworzec w miejscowości Kowary. W budynku dworca powstanie bibliotek, punkt informacji turystycznej, a także Muzeum Rzemiosła Kowar i Karkonoskie Centrum Produktu Lokalnego. Projekt otrzymał 4,5 miliona złotych dofinansowania.
Dworzec kolejowy w Kowarach od dawna nie jest użytkowany przez podróżnych. Ostatnie pociągi pasażerskie w regularnym ruchu dotarły tam w 1986 roku. Jak na razie nie wiadomo czy się to zmieni, lecz budynek dworca odzyska blask. Gmina Kowary złożyła do Polskiego Ładu wniosek na dofinansowanie remontu budynku i uzyskała na to 4,5 miliona złotych dotacji. Całość projektu jest warta od 5 do 7 milionów złotych.

Co znajdzie się w wyremontowanym dworcu?

– „Przystanek Kowary” będzie finansowany z Polskiego Ładu. W części A i B budynku powstanie: Centrum Informacji Turystycznej i Muzeum Rzemiosła Kowar; w części C budynku dworca powstanie: Karkonoskie Centrum Produktu Lokalnego (miejsce ekspozycji i sklepu); w części D budynku dworca powstanie Miejska Biblioteka Publiczna – informuje nas Anna Pyzik, Zastępczyni Naczelnika Wydziału ds. funduszy pomocowych i rozwoju w Urzędzie Miejskim w Kowarach.

Urzędniczka dodaje, iż wg szacunków gminy, projekt uda się zrealizować do końca 2023 roku.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Odzyskiwanie przestrzeni
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony